fb pixel Al Capone, Lucky Luciano, Frank Lucas a další: Malý lexikon velkých jmen mafie z dob prohibice – G.cz
Vyhledávání

Al Capone, Lucky Luciano, Frank Lucas a další: Malý lexikon velkých jmen mafie z dob prohibice

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

V dobách prohibice v USA zažívala mafie zlaté časy, o čemž nás dodnes přesvědčují desítky oblíbených filmů a seriálů. Jména jako Al Capone, Lucky Luciano nebo Frank Lucas se stala součástí světové popkultury, ale ve skutečnosti se jednalo o zloděje, pašeráky a v mnoha případech i o vrahy, kteří neměli s nikým slitování. Tato doba je sice pryč, ale my nezapomínáme.

Martin Miko
Martin Miko 12.4.2020, 17:03

Staré zlaté časy

Prohibice v USA sice skončila před více než 86 lety, ale dodnes se jedná o jedno z nejzásadnějších a nejzajímavějších období v historii Spojených států amerických. Všichni samozřejmě víme, že zákaz prodeje alkoholu s sebou přinesl samá negativa. Kromě toho, že lidé pili mnohem víc, vznikly tisíce ilegálních barů a rovněž tato doba přála rozmachu mafie.

Zpětně se ukázalo, že prohibice nikomu ani ničemu nepomohla, ale jen a pouze upevnila moc gangsterů a zvýšila jejich příjmy. Co se týče ilegálních barů, tak například v New Yorku se jejich počet ztrojnásobil během pouhých 5 let probihice. Navíc alkohol byl v průměru dvakrát dražší, jenže stát z toho neměl ani korunu, takže veškeré příjmy šly do „kapsy“ stínové ekonomiky.

Z organizovaného zločinu se stala hybná síla celé Ameriky, což dokazují především všechny ty sto let staré příběhy o gangsterech a mafiánech, které nás dodnes doprovázejí. Prohibice byla líhní velkých jmen mafie 20. století, takže by bylo dobré si ta největší z nich představit:

A pokud vás zajímají podrobnější informace o mafiánských šéfech nejen z této doby, tak máte jedinečnou možnost projet naši rubriku Velká jména mafie.

Podobné články

Doporučujeme

Další články