fb pixel Tom Cruise se po 34 letech vrátí do stíhačky: Trailer akčního snímku Top Gun: Maverick nabízí reklamu na rychlost a americkou armádu – G.cz
Vyhledávání

Tom Cruise se po 34 letech vrátí do stíhačky: Trailer akčního snímku Top Gun: Maverick nabízí reklamu na rychlost a americkou armádu

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Po dlouhém snažení o natočení pokračování úspěšného akčního filmu Top Gun je tu první oficiální trailer, který slibuje napínavou podívanou. A jestli už máte dost Toma Cruise jako Ethana Hunta můžete se na něj těšit jako na Mavericka.

Václav Roman
Václav Roman 23.7.2019, 07:53

Maverick se vrací

Z akčního snímku Top Gun, který natočil v polovině 80. let režisér Tony Scott, se stala bezmála kultovní záležitost a vidina pokračování už byla dlouho na spadnutí. A teď už víme, že ponese název Top Gun: Maverick a že bude mít premiéru 16. července 2020. Z původního obsazení se dočkáme ostříleného hollywoodského herce Toma Cruise, který se vrátí jako kapitán Pete „Maverick“ Mitchell a dále pak Vala Kilmera v roli Toma Kazanskyho.

Nebylo to jen tak. Začátek prací na filmu lze datovat do roku 2010, kdy studio Paramount Pictures přišlo s nabídkou pro režiséra Tonyho Scotta a producenta Jerryho Bruckheimera, aby natočili pokračování. Scott se nechal slyšet, že nechce udělat remake, ale rád by udělal úplně nový film.

Děj filmu se odehrává 34 let od prvního dílu. Cruise jako Maverick dostane jako instruktor na starost syna svého někdejšího parťáka. Za tu dobu se se mnohé změnilo. I nebezpečí, to nyní představují zvláště bojové drony, které se pro kapitána Mavericka stanou velkou výzvou. Filmaři vsadili na rychlé stroje. Kromě stíhaček, které se Cruise učil pilotovat, usedne jím ztvárněný hrdina na motocykl Kawasaki H2R, což byl v době natáčení nejrychlejší motocykl na světě. Podobnost s prvním dílem, kde Cruise řídil stroj Kawasaki GPZ 900 není čistě náhodná.

Jak se filmaři pokračování zhostili, nastíní první oficiální trailer.

Trailer Top Gun: Maverick

A zde můžete nahlédnout do galerie. Do jaké míry půjde o propagaci americké armády se musíme nechat překvapit.

A trailer má i horor To: Kapitola 2. Do Derry se po 27 letech vrací zlo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články