fb pixel Titul na dohled: Jiří „Denisa“ Procházka ovládl turnaj UFC, svého soupeře ve druhém kole ukončil tvrdým loktem – G.cz
Vyhledávání

Titul na dohled: Jiří „Denisa“ Procházka ovládl turnaj UFC, svého soupeře ve druhém kole ukončil tvrdým loktem

Zdroj: Reprofoto / ufc / Official Instagram

Jiří „Denisa“ Procházka ve svém druhém zápase v nejelitnější světové MMA lize rozdrtil svého soupeře a ve druhém kole zvítězil via KO. Hlavní zápas turnaje UFC Vegas 25 byl ve světě bojových sportů dlouho očekávanou událostí, především pak pro české fanoušky. Američan Dominick Reyes vydržel s Procházkou do druhého kola, kde jej však „Český samuraj“ ukončil tvrdým loktem z otočky (spinning elbow).

Jan Fiedler
Jan Fiedler 2.5.2021, 07:45

Procházka vs. Reyes

Dlouho očekávaný zápas Jiřího „Denisy“ Procházky v nejprestižnější světové lize smíšených bojových umění dospěl ke šťastnému konci. Procházka svého soupeře, Američana Dominicka Reyese, ukončil ve druhém kole tvrdým loktem z otočky, tzv. spinning elbow. Zápas byl zlatým hřebem turnaje UFC Vegas 25 a nutno podotknout, že díky Procházkově výkonu vydařeným, neobyčejným a zapamatovatelným.

Dominick Reyes nebyl jednoduchým soupeřem, právě naopak. Jednalo se o „trojku“ v žebříčku UFC, v divizi polotěžké váhy do 93 kilogramů. Navíc se mu v minulosti téměř podařilo porazit legendárního Jona Jonese. Procházka byl po svém vydařeném debutovém zápase na páté příčce, přesto si s Reyesem poradil.

Přebíjená a KO ve druhém kole

Zápas byl od začátku atraktivní, bojovalo se zejména v postoji. Procházka zápas kontroloval, ruce měl většinu času tradičně svěšené k zemi a hrozil svými nepředvídatelnými údery. Během zápasu zaváhal pouze v jediném okamžiku, pohotově však vzal svého oponenta na zem a nabral zpět síly. Celý fight se nesl v duchu solidní „přebíjené“. Procházka však jednoznačně dominoval, což se podepsalo i na obličeji Dominicka Reyese. Ten sice před zápasem tvrdil, že je ve všech ohledech lepší než Procházka, zápas ale ukázal něco jiného.

Ač Reyes přestál opravdu tvrdé rány a předvedl obdivuhodný a nadstandardní výkon, na brněnského zápasníka nestačil. Procházkovi se na druhé straně zase podařilo vykrýt několik ran hlavou, kterou má však pravděpodobně ze železa. Rány, jež by normálního smrtelníka srazily k zemi, ustál s ledovým klidem a obratně kontroval zpět. Způsob, jakým se Procházkovi podařilo zápas ukončit, je navíc poměrně ojedinělý a divácky velice atraktivní. Připsal si tedy nejen další cenné vítězství, ale v kombinaci se svým debutovým zápasem o sobě nyní velice zvýšil obecné povědomí ve světě bojových sportů.

Titul na dohled

Je zřejmé, že svými výkony Jiří Procházka vykonává velikou službu nejen bojovým sportům, neboť svým zápasnickým stylem a filosofickým přístupem prezentuje boj jako opravdové umění. Především však České republice, podobně jako se to dříve dařilo Jaromíru Jágrovi v ledním hokeji. Přijet z malé zemičky uprostřed Evropy a s přehledem, úctou a atraktivitou vyškolit dva zápasníky z TOP desítky UFC totiž opravdu není procházka růžovým sadem. Pro Procházku to ale procházka nakonec byla.

Šéf organizace UFC Dana White se nechal slyšet, že by se vítěz z duelu Procházka vs. Reyes měl ucházet o titul v polotěžké váze. Zisk titulu v nejvyšší lize MMA na světě by v Procházkově případě znamenal obrovský sportovní úspěch. Ten si navíc pomalu ale jistě získává také zahraniční publikum, neboť si zakládá na specifickém přístupu ve světle pokorné životní i bojové filosofie, japonských tradic a přirozenosti sobě vlastní.

Podobné články

Doporučujeme

Další články