fb pixel Tinder pro dobytek: Britská seznamovací aplikace vás seznámí s krávou na míru – G.cz
Vyhledávání

Tinder pro dobytek: Britská seznamovací aplikace vás seznámí s krávou na míru

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

I krávy mají svůj vlastní Tinder. Jmenuje se Tudder a využívá ho přes 42 tisíc farem v rámci Velké Británie. Farmáři tímto způsobem hledají ideální partnery pro svůj dobytek. Tato hovězí aplikace funguje na stejném principu jako ta pro lidi. Když se vám kráva líbí, prostě sjedete prstem na displeji doprava.

Martin Miko
Martin Miko 12.2.2019, 15:49

Seznam se s krávou

Seznámit se se správnými krávami bylo pro britské farmáře donedávna poměrně obtížné. S příchodem nové mobilní aplikace od britského startupu Hectare se však vše změnilo. Tudder totiž zobrazuje profily domácích zvířat ze 42 tisíc farem po celé Británii a umožňuje zemědělcům vyhledat ideální krávy a býky, které mohou následně spárovat. Je vidět, že i svět zemědělství se digitalizuje a farmáři vymýšlí stále nové metody, jak si usnadnit život.

Do aplikace se investovalo více než 3 miliony liber (88 milionů Kč) a mezi investory je dokonce i tenisový hráč Andy Murray. Prozatím je sice aplikace dostupná pouze pro telefony Apple, je však velmi pravděpodobné, že se časem dočkají i uživatelé Androidu.

Aplikace je na trhu od roku 2012 a farmáři si ji nemohou vynachválit. Spárovat dobytek je prý mnohem jednodušší, než se snažit spárovat lidi. Na trh se už dostala i podobná aplikace pro psy a nyní se prý plánuje i aplikace pro ovce.

V galerii se můžete podívat na nejšílenější profily z lidské říše:

A zde je přehled všech potravinových afér, které se týkaly dovozu českých potravin do Česka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články