fb pixel Tiché místo, nejstrašidelnější horor posledních let? Film, ve kterém se nemluví, sbírá po prvních projekcích nadprůměrná hodnocení – G.cz
Vyhledávání

Tiché místo, nejstrašidelnější horor posledních let? Film, ve kterém se nemluví, sbírá po prvních projekcích nadprůměrná hodnocení

Příběh filmu se odehrává po jakémsi pádu společnosti, kdy je potřeba žít v absolutním tichu. + DALŠÍ 1 FOTKA

Skoro každý horor, co jde s velkou pompou do kin, si od distributora nese přízvisko "nejstrašidelnější". Snímek Tiché místo je ale po letech dost možná prvním, který tomu fakt dostojí. V tomhle mysteriózním thrilleru se skoro nemluví, vydat zvuk totiž znamená jistou smrt. Na zahraničních filmových databázích počin sbírá samá top hodnocení, a to rovnou od kritiků.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 22.3.2018, 11:40

Hlavně tiše

Tvůrci hororů už pochopili, že v roce 2018 je realita okolního světa výrazně strašidelnější, než nenávistná duše, která se vrátila ze záhrobí pro pomstu na nevinných nájemnících jejího bývalého domu. Úspěch slaví filmy o psychopatických vrazích nebo podivným praktikách v zákulisí sociálních sítích, nový snímek Tiché místo podle všeho ale stojí ještě úplně někde jinde.

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti po kolapsu společnosti. Čtyřčlenná, brzy pětičlenná rodina se uchýlila k životu do přírody a žije podle jediného pravidla, které je nezbytné pro přežití - a to potichu, s naprostým minimem zvuků. Sebemenší hláska totiž rozpoutá teror způsobený záhadnou a násilnou entitou.

Jak jste asi pochopili, většina filmu se odehrává beze slov. Hlavní hrdinové mezi sebou komunikují pomocí posunků a znakové řeči. Udržet divákovu pozornost 95 minut pouze těmito prostředky je sakra náročné, herec a režisér v jedné osobě John Krasinski (znáte ho třeba jako Jima z amerického Kanclu) to ale zjevně dokázal.

Tiché místo si oficiální světovou premiéru odbude až začátkem dubna, v ČR dokonce ještě o měsíc později, filmoví kritici, kteří jej už viděli, ho ovšem hodnotí v superlativech. Na IMDb.com má film 8,7/10, na uznávaných Rotten Tomatoes si dokonce získal 100% hodnocení. Není pochyb o tom, že lví podíl na tom má výkon představitelky těhotné matky rodu, herečky Emily Blunt, která si ve filmu odbude třeba porod se snahou při něm nekřičet.

Co dělá snímek tak jedinečným v očích přísných recenzentů je také to, že kromě opravdu strašidelného obalu, několika slušných lekaček a nápadité zápletky v sobě nese i jistou metaforu, která zabrnká na nervy každému; běžnému i náročnějšímu diváku.

Musíme uznat, že na tohle se fakt těšíme!

A tady další horory roku 2018, které si s chutí pustíme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články