Slender Man, Jeptiška a dalších 6 creepy hororů, které nás v roce 2018 připraví o spánek

Ztělesnění nočních můr, traumatizující stíny na chodbách strašidelných domů, zamčené sklepy, ze kterých se linou podivné zvuky. Horory nesednou každému, ale kdo je má rád, ten na jejich specifickou atmosféru nedá dopustit. Této skupině je určen výběr děsivých filmů, které nás čekají v následujícím roce a vypadají na fakt kvalitní děs.

1. Slender Man (premiéra 23. 8.)

Je dlouhý, je bílý, nemá tvář a děsí děti ve snech. Kdo to je? Slender Man!

2. Marrowbone

Španělský snímek u nás asi do distribuce nepůjde, v rodné zemi už si ale premiéru odbyl. Matka a čtyři děti se odstěhují do starého sídla. Matka umře a děti si přísahají, že se nikdy neopustí. A do toho je začne otravovat neznámá entita. Prostě hrůza! Fanoušky Stranger Things potěší Charlie Heaton v roli jednoho ze starších potomků.

3. Jeptiška (premiéra 12. 7.)

Již od V zajetí démonů 2 velmi očekávaný sólo film strašidelné jeptišky, kterou posedl démon jménem Valak. Jak se to stalo a co tomu předcházelo? Tohle nám stoprocentně pocuchá nervy.

4. Unsane

Thriller z režisérské dílny Stevena Soderbergha sleduje ženu, kterou sleduje někdo jiný. Má totiž stalkera. Anebo je to jen výplod její fantazie? Film byl kompletně natočen na iPhone – pokud vás tyhle vymoženosti berou; mi raději kvalitní příběh. Uvidíme...

5. Tiché místo (premiéra 3. 5.)

Emily Blunt a John Krasinski jsou populární hvězdný pár. Společně teď hrají v hororu, v němž rodina žije v úplné izolaci. Nesmějí vydat ani hlásku, jinak na ně zaútočí jakási entita. Snímek s postapokalyptickým nádechem režíroval sám Krasinski.

6. Hereditary

Další Babadook – tak se přezdívá možná nejočekávanějšímu hororu letoška. V Hereditary se rodina vyrovnává se ztrátou matky rodu, Ellen. Její dcera, kterou ztvárnila Toni Collette, nicméně začne postupně rozkrývat Ellenina temná tajemství.

7. Vadí nevadí (premiéra 19. 4.)

Hra, kterou musíte hrát, pokud jste teenager, obzvlášť pokud jste teenager v chystaném hororu s okatou Lucy Hale. Tam se ukáže, jak moc nebezpečná tahle puberťácká chlastací zábava může být.

8. The House That Jack Built

Nový film kontroverzního Larse Von Triera sleduje kroky sériového vraha Jacka (Matt Dillon), který řádí ve Washingtonu v 70. a 80. letech. Víc se toho o chystaném snímku neví, ale viděli jste Antikrista, ne? Kromě tajemna na film láká i jméno Charlize Theron.

A tady 5 filmových trilogií, které už nikdy nikdo nedokončí.


Komentáře