fb pixel The future is (skoro) now! Nahrajte si pilotní kurz do hlavy přes noc přesně jako v Matrixu – G.cz
Vyhledávání

The future is (skoro) now! Nahrajte si pilotní kurz do hlavy přes noc přesně jako v Matrixu

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

A když říkáme "jako v Matrixu", neznamená to, že u toho musíte mít slušivý černý kožený kabát, kvanta zbraní a brýle bez nožiček. Myslíme tím, že se můžete instantně naučit důležité schopnosti prostě tak, že si zavěsíte na hlavu přístroj. Možná. Jednou.

Jan Studnička
Jan Studnička 6.12.2019, 12:47

O krok napřed

Vědci z kalifornského institutu HRL Laboratories možná kápli na způsob, jak docílit toho, abyste mohli jako v Matrixu na okamžik zavřít oči, pak je dramaticky otevřít a prohlásit „I know kung-fu“. Samozřejmě, že je výzkum „uploadování skillů“ ještě v úplném zárodku, ale i ty zárodky vypadají slibně.

Výzkumníci pomocí přístrojů snímali mozkovou aktivitu trénovaných pilotů při jejich cvičení v leteckém simulátoru a izolovali mozkové signály, které podle nich korespondovaly s užitím schopností typických pro vycvičené letce. A těmito izolovanými signály potom pomocí jiného přístroje stimulovali mozková centra začínajícím pilotům. Jde vlastně o takový extrémně neohrabaný způsob minimalistické telepatie.

Zajímavé ale je to, že ze skupiny netrénovaných nováčků si při určitých situacích v testech vedli lépe právě ti, kteří byli vystaveni stimulaci mozkových center. Ve výsledku pak stimulovaní nováčci dosahovali až o třicet procent lepších výsledků.

Jeden ze členů výzkumného týmu dr. Mathew Phillips se ale dodává, že mechanismy, kterými testovaní nováčci dostávají informace ze simulátoru do mozku, je stejný pro stimulované i nestimulované subjekty. Takže oběma skupinám by stejně trvalo měsíce, než by se naučili létat.

Cesta je ještě dlouhá, ale existuje. Třeba se díky tomu jednou autor článku naučí vařit i něco jiného než čaj.

Podobné články

Doporučujeme

Další články