fb pixel Test nových rozvozových služeb Wolt a Uber Eats: skutečně má Dáme jídlo nové silné konkurenty? – G.cz
Vyhledávání

Test nových rozvozových služeb Wolt a Uber Eats: skutečně má Dáme jídlo nové silné konkurenty?

+ DALŠÍ 1 FOTKA

S rozvozovými službami v Praze se roztrhl pytel. Kromě roky prověřeného Dáme jídlo si teď můžete kocovinovou i jinou baštu objednat také přes Wolt nebo novinku od Uberu, Uber Eats. Rozhodli jsem se jednotlivé aplikace otestovat, abyste příště, až bude hlad, věděli, kam se obrátit.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 31.8.2018, 12:11

1. Wolt

Wolt na první pohled zaujme barevnými fotkami, které jsou pro hladového jedince opravdu lákavé. V nabídce jsou opravdu zajímavé podniky, o některých jsme ani my, milovníci jídla, neslyšeli, nicméně jsou to často restaurace z dražší kategorie, cenový rozsah je ovšem uveden hned v náhledu podniku. Co už se hned nedozvíte je to, že je stanovena minimální cena objednávky. To na vás vyskočí až na konci objednávky, kde je vám napočítán "poplatek za malou objednávku". Cena rozvozu se odvíjí od adresy (mimochodem, Wolt jezdí jen po širším centru Prahy, ale to platí u každé začínající appky tohoto rázu). Wolt slibuje dovézt jídlo za 30 minut, je to spíš 30-45, což je ale pořád příjemné. Krátké vzdálenosti kurýři navíc zdolávají na kole, což jako zapálení ekoaktivisti kvitujeme! Během doručování objednávky můžete v aplikaci sledovat ubíhající čas i pohyb kurýra na mapě.

2. Uber Eats

Nejen ochmelky a manažery, ale už i jídlo. Uber si přibral novou službu veřejnosti a kromě taxíků teď nabízí i rozvoz jídla pod hlavičkou Uber Eats. Stejně jako Wolt slibuje doručení jídla za cca 30-40 minut. Vizuálně je aplikace podobná Woltu, i když je trochu jednodušší, což ničemu nevadí (prostě si chcete objednat žvanec a jíst, nepotřebujete nic okolo). I tady se odpočítává čas, za jaký k vám kurýr dorazí a také ho můžete sledovat na mapě. A jako u klasického Uberu tady navíc vidíte obličej a jméno toho, kdo k vám ono požehnání ve formě jídla veze.

Jídlo z Woltu i z Uber Eats k nám dorazilo na čas, Uber to stihl dokonce o něco dříve. Objednávali jsme v čase oběda i večeře. Pokrmy dorazily v pořádku.

3. Dáme jídlo

Všichni ho známe, všichni jsme si z něj objednali stokrát, ať už během víkendové kocoviny, na filmový mejdan s pizzou nebo když jsme prostě byli líní vařit. Dáme jídlo funguje v Česku od roku 2012 a zvlášť jsme jej netestovali. Pole adresy, kde se nacházíte, vám appka najde restaurace, co k vám dovážejí, již v náhledu se dozvíte, za jak dlouho vám mohou jídlo doručit, kolik to bude stát a zda je minimální výše objednávky, všechny parametry si navíc můžete nastavit. Ve špičce občas dochází ke zpoždění, někdy vám zavolají, někdy vám dají kredity, někdy neřeknou ani bú. Vybírat můžete z královské nabídky a tak Dáme jídlo navzdory občasným nedostatkům zůstává nejlepší rozvozem jídla, který tu máme.

Shrnutí

Uber Eats a Wolt fungují pár týdnů, je tedy těžké srovnávat je s roky zaběhnutým Dáme jídlo. Oblast, kam služby jídlo rozvážejí, se pochopitelně bude rozšiřovat a pokud se podaří udržet hlavní devízu, tedy rychlejší dovoz objednávek (u Dáme jídlo čekáte většinou minimálně 60 minut), určitě můžeme mluvit o konkurenci. Zatím se ale rozvozový král DJ sesazení z trůnu nemusí obávat.

Co dalšího zkusit?

FoodBox

FoodBox je asi nejpodobnější Dáme jídlo, minimální výše objednávky je ale vždy 250 korun, což je poměrně dost a také je tu velmi omezený výběr restaurací, volit můžete pouze mezi pěti podniky. Cena rozvozu záleží na adrese a jídlo dovezou kamkoliv po Praze, jen třeba na Strahov se to může prodražit i protáhnout (cena 60 korun a dovoz za 75 minut).

Ordr

Ordr stojí trochu stranou rozvozů, netestovali jsem ho, protože k nám do redakce nedováží, přesto jej uvedeme. Není to klasický rozvoz, je to prostě restaurace, která jen rozváží. Můžete si vybrat jen ze dvou jídel, dále salátu nebo třeba hummusu, v nabídce jsou i čerstvé šťávy. Cena jídel se pohybuje v rozmezí 120 - 150 korun, což je docela pálka. Z Ordru si můžete objednat samostatně, či přes Dáme jídlo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články