Teroristické útoky na Srí Lance: Nejméně 321 mrtvých a stovky zraněných – G.cz
Vyhledávání

Teroristické útoky na Srí Lance: Nejméně 321 mrtvých a stovky zraněných

Zdroj: twitter

8 teroristických útoků, nejméně 321 mrtvých a přes 560 zraněných. Toto je aktuální bilance bombových útoků na Srí Lance, které byly zaměřeny na katolické kostely a luxusní hotely. Mezi mrtvými by neměli být žádní Češi. K teroristickému útoku se prozatím nikdo nepřihlásil, ale policie už zadržela sedm podezřelých.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 23.4.2019, 12:24

8 teroristických útoků během půl hodiny

Celkem 8 teroristických útoků na Srí Lance během jediného dne si vyžádaly přes 321 lidských životů. Mezi zavražděnými je i 35 cizinců, avšak žádný Čech. Mezi oběťmi jsou lidé z USA, Nizozemska nebo Velké Británie. Tyto útoky se odehrály během pouhé půl hodiny a cílem byly luxusní hotely a katolické kostely. Policie prý už zadržela sedm podezřelých. Počet obětí však může být ještě vyšší, jak tvrdí srílanská televize.

Výbuchy proběhly v pětihvězdičkových hotelech Shangri-La, Cinnamon Grand a Kingbury. Nejvíce obětí však bylo v kostele svatého Šebestiána v Kataně severně od města Kolombo, kde podle všech informací zemřelo 93 lidí. Další útok proběhl v tamní ZOO, kde zemřeli dva lidé.

Nad touto hrůznou událostí kondolují politici z celého světa, včetně České republiky. Takovýto útok během Velikonoční neděle tu ještě nebyl.

A zde můžete vzpomenout na smrt hudebního producenta Aviciiho.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu