fb pixel Tereza Pergnerová byla symbolem devadesátek, ale zvládla se posunout dál – G.cz
Vyhledávání

Tereza Pergnerová byla symbolem devadesátek, ale zvládla se posunout dál

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Tereza Pergnerová dnes slaví narozeniny. Neměl by se prozrazovat věk dámy, ale vy byste si to beztak vygooglili, takže vám řekneme, že jí je devětačtyřicet. Což nás zaskočilo. Protože si ji pořád pamatujeme jako zběsilou kouli energie, kterou byla v polovině devadesátých let. Hehehe, kouli.

Jan Studnička
Jan Studnička 25.6.2020, 15:11

Čágo bélo, šílenci!

Tereza Pergnerová se narodila jako dcera sochaře, textaře a scenáristy, který napsal filmy jako Discopříběh 2, Svatba upírů a Byl jednou jeden polda II - Major Maisner opět zasahuje. Takže, i kdyby Tereza nikdy neudělala nic víc, než že by smažila herák, pořád by to dotáhla dál než její otec. Ale Tereza toho udělala mnohem víc.

Hrála v několika věcech na přelomu osmdesátek a devadesátek, jako spousta mladých a nadějných talentů. Tereze se však podařilo přistát v ESU, což byl hudební pořad televize Nova pro cool mladé lidi, kde se dělaly srandy a pouštěly klipy. Protože byly devadesátky, internet neexistoval, Óčko bylo v nedohlednu a MTV byl mýtus, který si vymysleli lidé s kabelovkami.

Tam Tereza zavedla výraz, jenž dodnes říká můj děda, když se cítí extra mladistvě: Čágo bélo, šílenci!

Devadesátky byly magická doba.

Pro Terezu ovšem byly některé její části až příliš magické. Chvíli to táhla s Deffem, dnešním Katem z kapely Chaozz, dneska z Prago Union, pak spadla do drog. Na poměrně dlouhou dobu a do těch nejtvrdších drog. V tomhle temném období taky vzala nabídku magazínu LEO, který jí nabídl tři miliony za set nahých fotek. Jako hodně nahých. A ona to vzala, protože byla závislá na drogách a byly devadesátky a nikdo neviděl nic amorálního na tom zneužít drogově závislého člověka.

OK, v lecčem byly devadesátky výrazně horší.

Každopádně Tereza se ze všeho vyhrabala, za což rozhodně respekt. A nejenom, že přestala brát, ale taky se vrátila zpátky do sedla, takže začátkem nového tisíciletí byla hlavní moderátorkou primácké hit reality show VyVolení. A měla Libora Boučka jako svoji dvojku. Od té doby se účastnila několika projektů, naposledy novácké Mise nový domov.

ESO, spodek, svršek…

ESO byl takový ten vzácný typ pořadu, který byl nesmazatelně spjat s jedním člověkem, a to byla právě Tereza. Nova se z nějakého důvodu naprosto odmítala vzdát představy, že by mohl být třeba ve třetím tisíciletí formát s pořady s hudebními klipy zastaralý, takže ESO asi deset let soustavně resuscitovala.

Nejdřív tam nasadila Gábinu Partyšovou, která ale zároveň tenkrát byla Rebeka Partyšová, to bylo ještě dávno před tím, než se stala ta nešťastná věc s Ornellou…

No, a finálně Nova nasadila do ESA Leoše Mareše, který… řekněme, že moderoval ESO úplně stejně dobře jako cokoli předtím nebo potom. Nehledě na to, že tenkrát byla na vrcholu jeho hudební kariéra a týden co týden se ohlašoval jako hlavní vítěz hitparády. Prostě pecka.

No zkrátka, stejně jako lásku nebo prarodiče, ani Terezu jsme nedokázali pořádně docenit, když jsme ji měli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články