fb pixel Tenet se blíží! Christopher Nolan vypustil 12 plakátů k očekávané novince, uvidíme ji koncem srpna – G.cz
Vyhledávání

Tenet se blíží! Christopher Nolan vypustil 12 plakátů k očekávané novince, uvidíme ji koncem srpna

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Tenet Christophera Nolana patří k nejočekávanějším filmům letošního roku, kvůli koronaviru byla ale jeho premiéra už několikrát odložena. Teď se ale zdá, že se konečně pomějeme - do českých kin by měl akční thriller vstoupit 28. srpna. Světovou premiéru si odbude v Austrálii zhruba týden předtím. A abychom to těch pár týdnů vydrželi, tvůrce vypustil do světa tucet nových plakátů.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 13.8.2020, 15:39

Tenet je (skoro) tady

Tenet je novým, v pořadí jedenáctým celovečerním filmem britského a zbožňovaného režiséra Christophera Nolana. Akční thriller, o jehož ději se toho zatím mnoho neví, patří k nejočekávanějším velkofilmům letošního roku. Protože ale filmoví distributoři míní a pánbůh mění, zasáhla do plánu pandemie, která vyřadila z provozu kina všude po světě a ta se nyní jen těžko vracejí k původnímu provozu a především návštěvnosti. I proto jejich provozovatelé nenasazují tolik novinek jako před koronou - proč "plýtvat" premiérovými filmy, když na ně nikdo nebude chodit?

Je to případ Mulan, je to případ nové bondovky a týká se to právě i Tenetu - několikrát odsunuté premiéry napínají milovníky hollywoodských bijáků k prasknutí. Ale Tenet už je konečně (skoro) tady! Jako prvního ho v předpremiéře uvidí již 22. srpna ve vybraných biografech v Austrálii a o necelý týden později budou následovat ostatní státy včetně České republiky - u nás bude Nolanův počin k vidění od 28. srpna, a to snad i v IMAXu, pro kterýho ho režisér záměrně točil na 70mm.

Abychom těch finálních pár týdnů přežili, společnost Warner Bros. vypustila do světa tucet nových plakátů. Bohužel z nich nevyčteme o moc víc než z traileru. Nolan bezpochyby natočil velmi akční film, v němž opět půjde o čas a jeho alternativní chápání a který zřejmě opět dokonale zmate diváky a nepustí je možná ani ve finální scéně.

Ačkoliv to tak nevypadá, Tenet je opravdu poctivá filmařina - Christopher Nolan je známý tím, že se snaží vyhnout digitálním efektům a VFX scénám (tzn. scénám natočeným před zeleným plátnem a posléze dotvořeným v post produkci), jak to jen jde. Výjimkou prý není ani tato akční jízda. Hlavní střihačka snímku Jennifer Lame v jednom rozhovoru nadhodila, že podle ní je v Tenetu méně počítačových triků, než v lecjaké současné romantické komedie. Pak prozradila poněkud konkrétněji, že ve filmu je méně než 300 VFX záběrů. Pokud vám to nic neříká, tak vězte, že to je na poměry současných hollywoodských blockbusterů opravdu málo.

V hlavní roli snímku se ukáže John David Washington, syn Danzela Washingtona, kterého jsme zatím mohli výrazněji zaznamenat v na Oscara nominovaném kousku BlacKkKlansman. Jeho parťák si zahrál Robert Pattinson, kterého si režisér vybral zajímavým způsobem. Aniž by mu řekl, oč jde, pozval ho na tříhodinovou schůzku, kde si spolu jen tak povídali. Až na konci se filmař herce zeptal, jestli si nechce přečíst jeho nový scénář, načež Pattinson souhlasil, ale zároveň se zeptal, jestli si může vzít čokoládu, která ležela na stole, protože je unavený. Tím rande skončilo a Pattinson se bál, že si tím něco pokazil. No, jak víme - nepokazil. Tedy, to vlastně teprve uvidíme. V dalších rolích se objeví Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh, Michael Caine, Clémence Poésy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články