fb pixel Téměř dokonalý zločin „retardovaného“ Petra Stojky: Na dávkách získal přes 2 miliony korun, ve volném čase boxoval, používal Facebook a řídil auto – G.cz
Vyhledávání

Téměř dokonalý zločin „retardovaného“ Petra Stojky: Na dávkách získal přes 2 miliony korun, ve volném čase boxoval, používal Facebook a řídil auto

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Chcete mít dlouhodobě jistý příjem bez práce a zároveň se vyhnout vězení za trestnou činnost? Stačí, když navštívíte pár lekcí herectví, nastudujete si příznaky retardace, a pak ze sebe už jen uděláte debila před soudy a doktory. Řidičský průkaz si však raději nepořizujte, jinak vaši fintu dříve či později někdo prokoukne a bude zle.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 12.6.2019, 15:04

Falešný debílek od státu inkasoval 2 miliony korun

Případ jednatřicetiletého Petra Stojky, který hrál 12 let mentálně retardovaného člověka s IQ 35, zaujal celou republiku. Během této doby se mu podařilo získat od České správy sociálního zabezpečení a Úřadu práce přes 2 miliony korun. Stojka nyní čelí obžalobě, protože podle některých důkazů pobíral dávky neprávem. Stojka dokázal věrohodně zahrát před doktory a úřady mentálně retardovaného jedince, kterému bylo naměřeno IQ 35, což je na hraně mezi těžkou a středně těžkou mentální retardací. S tímto IQ by měl podle odborné literatury problém s motorikou a nedokázal by většinu věcí, které aktivně dělá.

Během pobírání dávek a invalidního důchodu totiž dokázal Petr Stojka absolvovat autoškolu, takže je evidentní, že musel řídit vozidlo, ačkoliv ve všech rozhovorech předvedl takový herecký výkon, při kterém by si člověk pomyslel, že neumí napočítat do pěti. Nutno podotknout, že Stojka rovněž vlastní veřejný účet na Facebooku, kde zvládá psát statusy a komentovat příspěvky. Píše sice s pravopisnými chybami, ale člověk s IQ 35 by přece neměl ani potřebu zakládat účet na sociálních sítích. Co se týče Stojky, média rovněž uvádí, že byl v minulosti nejednou odsouzen za majetkovou a drogovou trestnou činnost, ale u soudu i ve vězení si prý nikdo nevšiml jeho mentální retardace.

Stojkův ďábelský „podnikatelský“ záměr má tedy mnoho much, protože se rozhodl hrát retardovaného jedince až příliš pozdě. A navíc zapomněl hrát mentálně zaostalého ve vězení, u soudu, u praktického lékaře nebo na sociálních sítích. Jeho herecké schopnosti mu však postačily k tomu, aby přesvědčil úřady i odborníky o tom, že má IQ 35, a že si invalidní důchod a sociální dávky zaslouží. 12 let se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Stojkův klín do rakve byl v tom, že si z nepochopitelných důvodů udělal právě ten řidičský průkaz.

Tuto hru se Stojkou hrály i jeho družka a matka, které uvedly, že se obžalovaný sám nenají, nepřevlékne ani nezvládne vykonat potřebu. Zplodit dítě však Stojka dokázal a zvládl si s ním dokonce udělat selfíčko. Perličkou je, že ještě v roce 2017 dokázal boxovat za BC Rakovník proti boxerovi Josefu Minczerovi. Stojka zápas vyhrál. Zajímavé.

Stojkovi určitě nelze upřít jistou dávku hereckého talentu. Podle všeho si načetl základní znaky těžké retardace a na základě toho vše dokázal zahrát na jedničku. Na DAMU by ho tedy vzali bez problémů. Vzpomeňme si na film Krycí jméno Donnie Brasco, který vznikl podle skutečných událostí. Ve filmu dokázal agent FBI hrát mafiána po dobu 7 let, aniž by na to někdo přišel. Stojka to dokázal o 5 let déle, za což si zaslouží naše uznání.

Ano, víme, že ještě není odsouzený, prozatím jen obžalovaný, ale mnoho okolností nasvědčuje tomu, že svou retardaci jen hraje, a na videa, ve kterých předstírá člověka s IQ 35, mu nikdo neskočí.

A zde vás překvapí ruský invalida, který se rozhodl bojovat proti Putinovu Rusku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články