fb pixel Pražské orgie – G.cz
Vyhledávání

Pražské orgie

Erotické drama Ireny Pavláskové Pražské orgie se odehrává v 70. letech v Praze. Při psaní scénáře vycházela Pavlásková ze slavné knihy Phillipa Rotha.

  • Premiéra filmu: 10. října 2019
  • Scénář a režie: Irena Pavlásková
  • Herecké obsazení: Jonas Chernick, Kseniya Rappoport, Pavel Kříž, Klára Issová, Jiří Havelka, Miroslav Táborský, Martin Stránský, Jan Hrušínský, Petr Vondráček a další

Jedná se již o sedmý celovečerní hraný film režisérky Ireny Pavláskové.

V 70. letech přijíždí do Prahy americký spisovatel Nathan Zuckerman (Jonas Chernick), aby odvezl rukopis povídek napsaných v jazyce jidiš, jejichž autor byl zavražděn nacisty. Zuckerman se v tehdejším totalitním Československu setkává se skupinou režimem umlčovaných umělců. Seznamuje se s nezkrotnou Olgou (Kseniya Rappoport), díky které pronikne na vyhlášené večírky, na nichž bude více než nestranným divákem...

V hlavních rolích se objeví kanadský herec Jonas Chernick a držitelka prestižního ocenění pro nejlepší herečku MFF v Benátkách Ksenia Rappoport, rodačka z Petrohradu.

Philipa Rotha při psaní novely Pražské orgie vycházel z vlastních zážitků. Roth se v 70. letech setkával v Praze se zakázanými autory – Milanem Kunderou, Ivanem Klímou, Ludvíkem Vaculíkem a dalšími.