fb pixel Praha Žije Hudbou – G.cz
Vyhledávání

Praha Žije Hudbou

Termín 4. ročník festivalu Praha Žije Hudbou: 7. - 6. června 2019

Místo konání: Různá místa v centru Prahy.  Centrem festivalového dění budou scény na Karlově náměstí, u Quadria a na Jungmannově náměstí. Festival nabídne i novou hudební „Sedmičkovou“ trasu na Praze 7, která povede od „Stalina“ přes Letenské náměstí a Vltavskou až ke Cross square, kde bude další z hlavních stageí.

Praha Žije Hudbou patří mezi největší festivaly konané v ulicích Prahy. Návštěvníkům i náhodným kolemjdoucím nabízí hudbu, tanec, nový cirkus i divadlo. Maskotem i průvodcem festivalu je Uličník.

Dlouhodobým cílem projektu je změnit celkový postoj města k pouličnímu umění. Pořadatelé se snaží připomínat, že busking (pouliční umění) je nedílnou součástí hudební kultury. Podmínky pro pouliční umění se v roce 2016 v Praze zpřísnily. Od té doby bojují za zlepšení podmínek pro ty, kteří do ulic, parků a na náměstí vnášejí radost, krásu a kreativitu. 

Pořadatelem festivalu Praha Žije Hudbou je Nerudný fest.cz, který stojí, mimo jiné za mezinárodním festivalem Mladí ladí jazz, Student Festem, Festivalem svobody a dalšími projekty.