fb pixel Celý štáb nenáviděl hloupou Marilyn Monroe: 15 zajímavostí o nejlepší komedii všech dob, Někdo to rád horké – G.cz
Vyhledávání

Celý štáb nenáviděl hloupou Marilyn Monroe: 15 zajímavostí o nejlepší komedii všech dob, Někdo to rád horké

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

„Nikdo není dokonalý,“ pronáší na konci filmu milionář Osgood Fielding, zatímco si na jachtě veze Jacka Lemmona převlečeného za ženu. Legendární komedie Někdo to rád horké měla premiéru přesně před 64 lety. Znáte ale všechny zajímavosti ohledně natáčení?

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 29.3.2023, 00:41

Nejlepší komedie všech dob

Film se dočkal mimořádně vřelého přijetí, a to i přesto, že se právě toho studio obávalo, jelikož puritánské Americe padesátých let nemusela být představa dvou mužů v ženském oblečení zcela po chuti. Snímek byl extrémně výdělečný a dodnes je považován za jeden z nejlepších filmů vůbec. Když v roce 1998 vybíral Americký filmový institut 100 nejlepších snímků všech dob, umístila se komedie s Marilyn Monroe na 14. místě a předběhla tak i takové klasiky, jako je 2001: Vesmírná odysea nebo Čínskou čtvrť.

A když o dva roky později vybíral institut nejlepší komedii všech dob, umístilo se Někdo to rád horké na úplně prvním místě. A do třetice všeho dobrého - v roce 2005 uspořádal Americký filmový institut ještě jeden žebříček, a sice 100 nejlepších hlášek. Tehdy se na 48. místě umístila nesmrtelná fráze Osgooda Fieldinga „Well, nobody's perfect“, kterou reaguje na Jerryho zoufalé vysvětlování, že si ho nemůže vzít, jelikož je muž. A jen tak pro zajímavost - první místo patří Clarku Gableovi za frázi „Frankly, my dear, I don't give a damn“, kterou pronesl na konci filmu Jih proti severu.

A tady už ty slíbené zajímavosti:

A tady si připomeňte 10 hlášek z nezapomenutelných Žhavých výstřelů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články