fb pixel Tekashi 6ix9ine zmizel z Instagramu: Dělá si rapper promo před vydáním desky nebo se bojí gangu? – G.cz
Vyhledávání

Tekashi 6ix9ine zmizel z Instagramu: Dělá si rapper promo před vydáním desky nebo se bojí gangu?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Tekashi 6ix9ine patří k rapperům, kteří vědí, jak zaujmout své fanoušky. Nyní se například rozhodl, že si zablokuje všechny sociální sítě a na veřejnosti se ukáže až za dva týdny. Kontroverzní rapper má totiž strach, aby členové gangu, které udal policii, neobjevili jeho polohu. I z těchto důvodů má Tekashi profesionální ochranku sestavenou z bývalých policistů a agentů FBI.

Martin Miko
Martin Miko 16.7.2020, 13:55

Tekashi 6ix9ine umí zaujmout

Rapper Tekashi 6ix9ine, vlastním jménem Daniel Hernandez, si momentálně odpykává poslední dva týdny domácího vězení. Původně si měl odpykávat trest ve vězení, jenže kvůli pandemii koronaviru mu bylo dovoleno v dubnu 2020, aby si zbytek trestu „odseděl doma“ v New Yorku s náramkem na noze. Jeho právník žádost odůvodnil tím, že je astmatik, který patří k ohroženým skupinám lidí.

Po návratu z vězení vydal několik úspěšných videoklipů, přičemž jeho hit Gooba vítězí ve všech žebříčcích. Na YouTube přitom patří s 456 miliony k nejsledovanějším klipům vůbec a jeho španělská novinka YaYa má týden od vydání 71 milionů zkouknutí a boduje i v českých žebříčcích.

Tekashimu původně hrozilo až 47 let za mřížemi kvůli trestné činnosti spáchané gangem Nine Trey, ale nakonec si odpykává „pouze“ dvouletý trest. Rapper se totiž ke svým zločinům přiznal a zároveň se rozhodl spolupracovat s policií. Udal mnoho členů gangu, čímž si zajistil i život ve strachu. I těchto důvodů tají svou současnou polohu. I proto se nyní na radu svého právníka rozhodl zrušit na dva týdny své sociální sítě. Jedná se o bezpečnostní kroky, které mu mají zajistit bezpečný zbytek odpykání svého dvouletého trestu, který bude završen na konci července letošního roku. Tekashiho právník Lance Lazzaro navíc médiím řekl, že se 6ix9ine bude znovu stěhovat, aby byla zajištěna jeho bezpečnost.

„Domácí vězení mého klienta končí 31. července, proto si myslíme, že je nyní ten správný čas k obezřetnosti. Deaktivace sociálních sítí je jen jedním z kroků, které znemožní členům gangu zjistit Tekashiho polohu,“ řekl časopisu Complex rapperův právník, který následně potvrdil, že Tekashi má budoucnu opět koncertovat a veřejně propagovat svou hudbu navzdory riziku z možného útoku ze strany členů jeho bývalého gangu. Tekashi prý disponuje ochrankou, která je složena z bývalých agentů FBI a detektivů NYPD, takže se může cítit v absolutním bezpečí. Známý rapper se navíc letos v srpnu chystá vydat desku, takže propagace v podobě koncertů a dalších veřejných výstupů bude nutná.

24letý rapper v současnosti patří k nejsledovanějším osobnostem na hudební scéně. Ke všemu mu napomáhá jeho šílený vzhled, nekonečné aféry i specifická technika rapování. Za sebou má mnoho potyček se zákonem, které zahrnují například držení zbraní, vyděračství, napadení 16leté fanynky nebo objednávka postřelení rappera Chiefa Keefa z konkurenčního gangu.

Rapu se věnuje od roku 2014 a v minulosti pobýval dlouhou dobu v České republice a na Slovensku, kde dokonce pod slovenským vydavatelstvím FUCK THEM nahrál několik písní, z čehož se některé z nich staly hitem. Naprosto zásadní pro něj byla deska Dummy Boy z roku 2018, která se následně stala platinovou. Na albu se objevila jména jako Lil Baby, Kanye West, Nicky Minaj nebo Bobby Shmurda. V zimě letošního roku se navíc spekulovalo o tom, že 6ix9ine podepsal velmi lukrativní smlouvu se svým labelem 10K Projects na vydání dvou nových desek, za které má dostat 10 milionů dolarů, což je zhruba čtvrt miliardy korun. První deska má být v angličtině a druhá ve španělštině.

Podobné články

Doporučujeme

Další články