fb pixel Těchto 5 jídel se tváří jako zdravá svačinka, ovšem opak je pravdou: pozor na ně! – G.cz
Vyhledávání

Těchto 5 jídel se tváří jako zdravá svačinka, ovšem opak je pravdou: pozor na ně!

Milujete zdravou stravu, kterou se neustále obklopujete a při každém prohřešku trávíte dlouhé doby v posilovně? Pak se nenechte zmást potravinami, které na oko vypadají, jako ohromě zdravé i když realita je trochu jiná!

Kristýna Jakubcová 15.10.2016, 08:50

Víte, o kterých potravinách si mylně myslíme, že když je konzumujeme, tak žijeme zdravě a dáváme tělu to nejlepší, co může být? Možná budete překvapení, ale light potraviny radši vyměňte za poctivé a tučné jogurty a ryby si také nedopřávejte ve velkém. Ptáte se proč?

1. Hořká čokoláda

Právě ta bývá všemi milovníky diet obhajována jako zdravá a neškodná potravina, která nám pomáhá přečkat tu šílenou chvíli, kdy nás honí mlsná. Bohužel není pravdou, že by neobsahovala cukr, leckdy je v ní i glukózovo-sacharidový sirup, který je ještě větším ‚jedem‘.

2. Light potraviny

Určitě jste už slyšeli o rádoby nízkotučných potravinách, po kterých sice možná nepřiberete, zato o nějakou zdravovědu se taky nejedná. Tuk v nich je totiž nahrazen jinými látkami, které jsou pro náš organismus mnohem víc škodlivé.

3. Umělá sladidla

Jde o potraviny se sladkou chutí, ovšem bez obsahu cukru. Pro milovníky zdraví by se to mohlo zdát jako perfektní řešení, jak zahnat chuť na sladké. Většina umělých sladidel je ovšem slazena syntetickým sladidlem aspartamem, který je spojován se vznikem rakovinových onemocnění.

4. Ryby

Kdo by si pomyslel, že ryba není zdravým jídlem. Na jídelním lísku stojí nejvíc a my dietářky je pojídáme ve velkém. Problém je ovšem v obsahu rtuti a těžkých kovů v mase. Odborníci dokonce tvrdí, že bychom si rybu neměli dopřávat častěji než jednou týdně.

5. Suché ovoce

To bývá většinou považováno za takovou zdravou svačinku, která je dietářkami velmi oblíbená. Opak je ovšem pravdou. Je sice pravda, že sušené ovoce je zdrojem vlákniny, vitamínů i minerálů, ovšem ve velmi zanedbatelném množství. Je potřeba si uvědomit, že sušené ovoce je hodně sladké, což se s dietou ani zdravím moc neslučuje.

A následující video vás přesvědčí, že obezita rozhodně není žádná sranda a netýká se jenom Američanů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články