Tamagoči hlásí návrat: Naučte i vaše děti vidět umírat jejich milované domácí mazlíčky!

Obrázek uživatele Martin Miko
28.05.2019, 07:09

Když se na konci 90. let objevila japonská hračka Tamagoči s ikonickým vejcovitým tvarem, celý svět se chtěl starat o prvního virtuálního mazlíčka. Museli jste ho krmit a uklízet po něm bobky, takže se jednalo o jakousi předpřípravu k tomu pořídit si skutečné zvíře. Teď je Tamagoči po 23 letech zpět!

Tamagoči se vrací!

Psal se rok 1997, když se na trhu poprvé objevila kapesní elektronická hračka Tamagoči, kterou tehdy vytvořil japonský vynálezce Aki Maita, a která byla prodávána hračkářskou firmou Bandai. Smyslem hry bylo vychovat domácího mazlíčka, o kterého se staráte od stádia vajíčka přes dítě až po dospělého jedince. Vše se ovládalo za pomoci tří tlačítek. Krmíte, uklízíte extrementy a sledujete, jak vaše virtuální zvířátko roste. Čím lépe jste se o něj starali, tím déle vydrželo. Někdy se mohlo dožít až 25 dnů. V případě, že jste se o zvířatko nestarali, vám zemřelo a na displeji se vám objevil hrobeček.

V roce 2017 jsme oslavili 20 let s Tamagoči, což pro tvůrce této legendy znamenalo vytvoření aplikace My Tamagotchi Forever. Jedná se o překlopení tohoto fenoménu do chytrých mobilních telefonů a tabletů. Samozřejmě, že jsme se dočkali rozšíření původní verze, hlavní myšlenka ale zůstala. A nyní bylo rozhodnuto, že Tamagoči čeká reinkarnace a v původní podobě bude znovu uvedeno do prodeje na Amazonu.

Původní Tamagoči lze na internetu pořídit za cenu okolo 25 liber a stále se drží svého sloganu, který zní: „Je to vážně levnější než nechat svoje dítě zanedbávat a zabíjet živé domácí mazlíčky". Nové Tamagoči prý bude zhruba dvakrát dražší, realističtější a bude mnohem náročnější se o virtuálního mazlíčka postarat.

Co si o návratu Tamagoči myslíte vy? Koupíte jeho novou verzi sobě nebo svému dítěti, abyste se otestovali v tom, jestli si zasloužíte skutečné zvíře? My nad tím silně uvažujeme. V případě, že právě trpíte nostalgií, doporučujeme se podívat na galerii nejdivnějších vánočních dárků, které si přálo každé dítě devadesátek:

A zde se dozvíte, jak to bylo tehdy, když internet vstoupil na český trh.


Komentáře

Doporučeno pro vás