Tamagoči hlásí návrat: Naučte i vaše děti vidět umírat jejich milované domácí mazlíčky! – G.cz
Vyhledávání

Tamagoči hlásí návrat: Naučte i vaše děti vidět umírat jejich milované domácí mazlíčky!

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Když se na konci 90. let objevila japonská hračka Tamagoči s ikonickým vejcovitým tvarem, celý svět se chtěl starat o prvního virtuálního mazlíčka. Museli jste ho krmit a uklízet po něm bobky, takže se jednalo o jakousi předpřípravu k tomu pořídit si skutečné zvíře. Teď je Tamagoči po 23 letech zpět!

Martin Miko
Martin Miko 28.5.2019, 07:09

Tamagoči se vrací!

Psal se rok 1997, když se na trhu poprvé objevila kapesní elektronická hračka Tamagoči, kterou tehdy vytvořil japonský vynálezce Aki Maita, a která byla prodávána hračkářskou firmou Bandai. Smyslem hry bylo vychovat domácího mazlíčka, o kterého se staráte od stádia vajíčka přes dítě až po dospělého jedince. Vše se ovládalo za pomoci tří tlačítek. Krmíte, uklízíte extrementy a sledujete, jak vaše virtuální zvířátko roste. Čím lépe jste se o něj starali, tím déle vydrželo. Někdy se mohlo dožít až 25 dnů. V případě, že jste se o zvířatko nestarali, vám zemřelo a na displeji se vám objevil hrobeček.

V roce 2017 jsme oslavili 20 let s Tamagoči, což pro tvůrce této legendy znamenalo vytvoření aplikace My Tamagotchi Forever. Jedná se o překlopení tohoto fenoménu do chytrých mobilních telefonů a tabletů. Samozřejmě, že jsme se dočkali rozšíření původní verze, hlavní myšlenka ale zůstala. A nyní bylo rozhodnuto, že Tamagoči čeká reinkarnace a v původní podobě bude znovu uvedeno do prodeje na Amazonu.

Původní Tamagoči lze na internetu pořídit za cenu okolo 25 liber a stále se drží svého sloganu, který zní: „Je to vážně levnější než nechat svoje dítě zanedbávat a zabíjet živé domácí mazlíčky". Nové Tamagoči prý bude zhruba dvakrát dražší, realističtější a bude mnohem náročnější se o virtuálního mazlíčka postarat.

Co si o návratu Tamagoči myslíte vy? Koupíte jeho novou verzi sobě nebo svému dítěti, abyste se otestovali v tom, jestli si zasloužíte skutečné zvíře? My nad tím silně uvažujeme. V případě, že právě trpíte nostalgií, doporučujeme se podívat na galerii nejdivnějších vánočních dárků, které si přálo každé dítě devadesátek:

A zde se dozvíte, jak to bylo tehdy, když internet vstoupil na český trh.

Podobné články

Doporučujeme

Další články