Tam, kam múzy přicházejí a odcházejí s plísní na nohou: aktivisté z Kliniky pro samou kulturu zapomněli uklízet – G.cz
Vyhledávání

Tam, kam múzy přicházejí a odcházejí s plísní na nohou: aktivisté z Kliniky pro samou kulturu zapomněli uklízet

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Při vyklízení Autonomního sociálního centra Klinika pronikly do médií jedinečné záběry, které odkryly životy lidí, kteří v budově bývalé plicní kliniky na pražském Žižkově společně žili. Jejich pokoje nepřipomínaly místo, kde učí cizí jazyky, vytváří kultura a pořádají hudební koncerty, nýbrž místo, kde přebývají bezdomovci. Opravdu bude bez aktivistů budova chátrat?

Dirk Diggler
Dirk Diggler 11.1.2019, 13:14

Lidé z Kliniky neumí uklízet

Když byla budova bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově uvolněna k vyklizení soudním exekutorem za asistence policie, dostalo se dovnitř i několik novinářů, kteří zveřejnili fotografie a videa z prostor, kde aktivisté z Kliniky bydleli. Tolik bordelu, špíny, zničených věcí a hromady odpadků snad nenajdete ani na veřejné skládce. Tvrzení aktivistů z Kliniky, že vybydlenou budovu bývalé plicní kliniky udržují v honosném stavu, tak ztratilo váhu, jelikož v takovém nepořádku nebydlí ani zvířata ve chlévě.

Při pohledu na zveřejněné záběry se zvedá žaludek, protože v těchto podmínkách by nežila snad ani feťačka Katka, která je už mnoho let na ulici. Někteří lidé si totiž původně představovali Kliniku jako umělecký squat, který byl obyvateli kultivován, opravován a uveden do mnohem pohlednějšího stavu než předtím. Opak je však pravdou. Pár videí a fotografií vydává za tisíc slov.

Je sice pravda, že Autonomní sociální centrum Klinika se prezentovalo tím, že pořádalo mnoho kulturních a vzdělávacích akcí, nicméně nikde se nedozvíme, pro koho tyto akce byly určené a na jaké úrovni se odehrávaly. Víme však s naprostou přesností, že Klinika v očích veřejnosti klesla na úplné dno. Pravděpodobně bychom pochopili, kdyby aktivisté z Kliniky bránili zrekonstruované prostory, které jim nepatří, ale že tak bojují za houmlesácký plný bordelu, tomu moc nerozumíme.

Nejvíce však litujeme zaměstnance stavební firmy, kteří budou muset všechen ten odpad včetně špinavého nádobí, nechutného nábytku v pokojích a hnijících odpadků odklízet několik dnů. To máte tak, když se rozhodnete zabrat cizí majetek, ve kterém 4 roky pobýváte, následně se ho nechcete vzdát a nakonec po sobě necháte smetiště, což na svém Facebooku zveřejnila i SŽDC, které budova patří.

Říká se, že čistota je půl zdraví. A jelikož žili lidé z Kliniky ve špíně, musíme kvůli zveřejněným záběrům konstatovat, že zas tak úplně zdraví si nejsou. To ostatně dokazuje i jejich chování.

A zde lidé z SPD obviňují sluníčkáře z teroristického útoku jejich příznivce.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu