Takhle pohádkově můžete bydlet v New Yorku za 2 miliardy korun

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
19.10.2014, 11:10
Pár jackpotů ze Sportky by na to asi padlo, ale zase budete spát nad městem, co nikdy nespí.

Přímo uprostřed Manhattanu

2 Shodou okolností jsem o uplynulém víkendu v New Yorku byl a mohu potvrdit, že stále ještě budovaný mrakodrap na 432 Park Avenue působí i na klasicky zubatém panoramatu věžáků jako vztyčený prostředníček. Je nebetyčně vysoký a jeho prostá hranolová konstrukce působí vedle šperků jako Empire State nebo Chrysler Building až prostopášně. Přehlédnout se rozhodně nedá.  

Vysoké stropy ve vysokém domě

3 Se 425,5 metry výšky to bude nejvyšší činžák na západní polokouli. Stropy ve všech apartmánech mají výšku přes tři metry, což je v New Yorku opravdový luxus, vídaný jen v podobných obrdomech nebo opravdu starých činžácích. Zkuste se někdy v New Yorku ubytovat v hostelu a pochopíte, o čem mluvím.  

Ceny začínají od 350 milionů Kč

4 Za nejmenší apartmá s okny situovanými na nejméně zajímavou stranu dáte "jen" 350 milionů. S každým dalším patrem, čtverečním metrem a dalšími výhodami ovšem cena strmě stoupá. V nevyšších patrech už platíte půl druhé miliardy. Přesto je podle developera prodáno zhruba 70 % kapacity.  

Obří bazén, luxusní restaurace a vlastní kino

6 K vybavení, které je dostupné pro všechny nájemníky a jejich hosty, patří pětadvacetimetrový bazén, luxusní pětihvězdičková restaurace s michelinským šéfkuchařem a vlastní kino. Samozřejmostí je také posilovna, lázně a nádherná terasa s barem, který je otevřen 24 hodin denně.  

Apartmá v nejvyšším patře stojí dvě miliardy

5 Největší luxus vás ovšem čeká v bytě, který trůní vysoko nad New Yorkem ve výšce přes čtyři sta metrů. K dispozici máte celé jedno patro, a to už samozřejmě něco stojí. Konkrétně 95 milionů dolarů, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu přes dvě miliardy českých korun.  

2787 metrů čtverečních mramoru a leštěné oceli

1 Za takové peníze dostanete neuvěřitelně rozlehlý byt s několika ložnicemi a koupelnami, venkovní terasou a koupelnou s nejlepším výhledem na světě. Z teplé koupele můžete sledovat miliony lidí pod vámi, jak se pinoží za lepším životem a sem tam vzhlédnou nahoru k vám.  

360stupňový výhled na celý New York

7 Protože máte k dispozici celé patro, obklopí vás New York ze všech stran. Mrakodrapy slavných jmen vám dělají společnost nalevo, Central Park se svou zelení na vás pokukuje napravo a vpředu máte ničím nerušený výhled na Atlantik. V noci navíc veškerá podívaná získá díky milionům světel úplně jiný rozměr.  

Vlastní výtah, který vede přímo do předsíně

8 Máte k dispozici výtah, který vás odveze přímo do bytu. Jen a jen vás. Stačí mávnout zlatou kartou a přístup do vašeho patra se otevře. Hlavně se nezouvejte, než vejdete do bytu, jinak vám boty odjedou s výtahem do přízemí. V USA se ale nezouvá nikdo, takže si tenhle problém můžete škrtnout. Spolu se všemi ostatními, protože pokud si tohle bydlení můžete dovolit, má každý problém své řešení.  

Komentáře