Takhle pohádkově můžete bydlet v New Yorku za 2 miliardy korun

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
19.10.2014, 11:00
Pár jackpotů ze Sportky by na to asi padlo, ale zase budete spát nad městem, co nikdy nespí.

Přímo uprostřed Manhattanu

2 Shodou okolností jsem o uplynulém víkendu v New Yorku byl a mohu potvrdit, že stále ještě budovaný mrakodrap na 432 Park Avenue působí i na klasicky zubatém panoramatu věžáků jako vztyčený prostředníček. Je nebetyčně vysoký a jeho prostá hranolová konstrukce působí vedle šperků jako Empire State nebo Chrysler Building až prostopášně. Přehlédnout se rozhodně nedá.  

Vysoké stropy ve vysokém domě

3 Se 425,5 metry výšky to bude nejvyšší činžák na západní polokouli. Stropy ve všech apartmánech mají výšku přes tři metry, což je v New Yorku opravdový luxus, vídaný jen v podobných obrdomech nebo opravdu starých činžácích. Zkuste se někdy v New Yorku ubytovat v hostelu a pochopíte, o čem mluvím.  

Ceny začínají od 350 milionů Kč

4 Za nejmenší apartmá s okny situovanými na nejméně zajímavou stranu dáte "jen" 350 milionů. S každým dalším patrem, čtverečním metrem a dalšími výhodami ovšem cena strmě stoupá. V nevyšších patrech už platíte půl druhé miliardy. Přesto je podle developera prodáno zhruba 70 % kapacity.  

Obří bazén, luxusní restaurace a vlastní kino

6 K vybavení, které je dostupné pro všechny nájemníky a jejich hosty, patří pětadvacetimetrový bazén, luxusní pětihvězdičková restaurace s michelinským šéfkuchařem a vlastní kino. Samozřejmostí je také posilovna, lázně a nádherná terasa s barem, který je otevřen 24 hodin denně.  

Apartmá v nejvyšším patře stojí dvě miliardy

5 Největší luxus vás ovšem čeká v bytě, který trůní vysoko nad New Yorkem ve výšce přes čtyři sta metrů. K dispozici máte celé jedno patro, a to už samozřejmě něco stojí. Konkrétně 95 milionů dolarů, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu přes dvě miliardy českých korun.  

2787 metrů čtverečních mramoru a leštěné oceli

1 Za takové peníze dostanete neuvěřitelně rozlehlý byt s několika ložnicemi a koupelnami, venkovní terasou a koupelnou s nejlepším výhledem na světě. Z teplé koupele můžete sledovat miliony lidí pod vámi, jak se pinoží za lepším životem a sem tam vzhlédnou nahoru k vám.  

360stupňový výhled na celý New York

7 Protože máte k dispozici celé patro, obklopí vás New York ze všech stran. Mrakodrapy slavných jmen vám dělají společnost nalevo, Central Park se svou zelení na vás pokukuje napravo a vpředu máte ničím nerušený výhled na Atlantik. V noci navíc veškerá podívaná získá díky milionům světel úplně jiný rozměr.  

Vlastní výtah, který vede přímo do předsíně

8 Máte k dispozici výtah, který vás odveze přímo do bytu. Jen a jen vás. Stačí mávnout zlatou kartou a přístup do vašeho patra se otevře. Hlavně se nezouvejte, než vejdete do bytu, jinak vám boty odjedou s výtahem do přízemí. V USA se ale nezouvá nikdo, takže si tenhle problém můžete škrtnout. Spolu se všemi ostatními, protože pokud si tohle bydlení můžete dovolit, má každý problém své řešení.  

Komentáře

Doporučeno pro vás