Tak dlouho mluvil jako Okamura, až ODS došla trpělivost: Václav Klaus mladší dostal červenou kartu – G.cz
Vyhledávání

Tak dlouho mluvil jako Okamura, až ODS došla trpělivost: Václav Klaus mladší dostal červenou kartu

Exprezident Václav Klaus + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Tak dlouho Václav Klaus mladší provokoval svými kontroverzními výroky, až ODS došla trpělivost a zbavila se ho. Rozhodla o tom jednomyslně výkonná rada strany v sobotu. Klausovi mladšímu nepomohlo ani to, že byl vnitrostranickým průzkumem zvolen jako nejdůvěryhodnější politik občanských demokratů.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová Aktualizováno 16.3.2019, 18:54

ODS opět bez Klause

"Václava Klause ml. jsem přivedl k ODS já, i přes výhrady některých mých kolegů. To, že poté nebyl loajální ke mně, bych bez problému přešel. Že však není loajální k ODS, k jejímu programu, hodnotám a principům, však nadále přecházet nelze,“ uvedl Petr Fiala na Twitteru k tomu, proč Klausovi výkonná rada zrušila členství. Návrh se podařilo schválit jednomyslně. Přitom v ten samý den vypynulo napovrch, že Klaus ml. byl podle průzkumu, který si nechala vypracovat ODS, nejdůvěryhodnějším členem strany.

Na svůj vyhazov už stihl zareagovat i vyloučený politik. Uvedl, že kdyby byl šéfem strany, "profesora Fialu" coby řadového poslance by nikdy nevyhodil. "Nebál bych se, že mě zastíní nebo mi to pokazí nebo že má jiné názory," rýpl si do svého bývalého předsedy.

"Toto je zároveň moje poslední poznámka k ODS. Politiku vnímám jako hájení názorů, zastupování občanů. Někdy i odvahu být sám. Nesnáším politiku typu ‚Franta je hloupý nebo arogantní nebo špatný – proto volte mě‘,“ uzavřel. Z jeho slov vyplývá, že se od něj nejspíš v budoucnu můžeme těšit na "opravdu pravicovou stranu".

Osudným se Klausovi ml. staly kontroverzní výroky, kterými popudil své spolustraníky ve Sněmovně. "Nezlobte se, mně to připomíná, my jsme jak židovský výbor, když nám řekli, že máme vypravit transport a my jenom tak jako rozhodujeme, že teda ty nemocné ženy ještě nepošleme, ty půjdou až příštím vlakem. Ale jinak děláme to, co nám řeknou,“ šokoval minulý týden Klaus mladší. Šéf ODS Fiala se za jeho kontroverzní výroky obratem jménem své strany omluvil. Sám Klaus to však odmítl, což se mu stalo osudným.

A tady čtěte, proč se nemůžeme ODS divit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články