fb pixel Tajemná ayahuasca: peruánské rituální droze propadá čím dál více lidí – G.cz
Vyhledávání

Tajemná ayahuasca: peruánské rituální droze propadá čím dál více lidí

Zdroj: profimedia.cz

Čím dál častěji slýcháváme a čteme o intenzivních peruánských rituálech se spacákem, kyblíkem na zvracení a šamanem, který z vás za pomoci odvaru z liány udělá nového člověka. Ayahuasca je současný fenomén pocházející z Jižní Ameriky. Údajně dokáže „napravit“ duši a zbavit člověka závislosti na drogách a alkoholu. Nápoj z liány veřejně doporučují umělci, kreativci, vysoce postavení manažeři, ale i postarší manželské páry. Co všechno se skrývá za tímto trendem?

Martin Miko
Martin Miko 10.7.2018, 14:00

Liána s přídavkem DMT

Nápoj ayahuasca je připravován z liány banisteriopsis caapi, což jsou v podstatě dřevěné stvoly, které se rozřežou a roztlučou na drť. Ta se následovně vaří i několik hodin. Součástí nápoje jsou i další rostliny, které obsahují dimethyltryptamin (DMT). Jedná se o velice silnou psychotropní látku, jež se vyskytuje volně v přírodě a vykazuje podobné halucinogenní účinky jako LSD nebo psicybin. Samotná liána připravená bez těchto rostlin nemá tak velké halucinogenní účinky, ale využívá se především pro detoxikaci těla.

Paradoxem je fakt, že se v podstatě jedná o drogu, která vás zbaví jiných závislostí na drogách. Na samotné ayahuasce však prý závislost nevzniká.

Západní kulturu a hlavně medicínu ayahuasca doslova uhranula pro své zajímavé výsledky. A v případě, že opravdu dokáže vyléčit osoby drogově závislé na heroinu, měli bychom se v zájmu nás všech více zaměřit na její účinky. Podobně jako například u LSD i zde existují určitá rizika poškození psychiky člověka. Ayahuasca tak dokáže být dobrým sluhou, ale zároveň i velmi špatným pánem.

Šamanská turistika s cestovkou nebo ayahuasca na e-shopu?

Chcete-li absolvovat šamanskou turistiku přímo v Amazonii, máte možnost vyrazit přímo s českou výpravou. Na internetu se dá najít hned několik Čechů žijících v Peru či Ekvádoru, kteří se na tyto zájezdy specializují. Po příletu na určené místo vás vyzvednou z letiště, ubytují, provedou, nakrmí a umožní vám absolvovat několik ceremonií s šamany. Co se týče ceny, není to zrovna levná záležitost. Tyto služby se pohybují cenově kolem 30 tisíc korun českých bez letenky.

V českých e-shopech si dokonce můžete objednat 50 gramů liány banisteriopsis caapi za tři stovky a lze vygooglovat i návod na přípravu nápoje. Bez odborného dohledu se však domácí příprava ayahuascy moc nedoporučuje. Šamani zabývající se těmito rituály pravidelně navštěvují Prahu i další města ČR. Takže jestli vás tenhle článek zlákal, zkuste to a napište nám, jaký byl váš zážitek s mystickou liánou.

A zde najdete 5 chytrých drog, které neničí zdraví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články