fb pixel Tady něco nehraje! Polská umělkyně surrealisticky přetváří fotografie s dříve téměř dokonalými výjevy – G.cz
Vyhledávání

Tady něco nehraje! Polská umělkyně surrealisticky přetváří fotografie s dříve téměř dokonalými výjevy

Patříte mezi obdivovatele Salvadora Dalího či Maxe Ernsta? Potom vás zajisté zaujmou následující fotografie. Polská umělkyně Weronika Gęsicka si pohrává s fotografiemi spokojených amerických rodin z 50. a 60. let minulého století a vytváří tak doslova provokující surrealistickou podívanou.

Petra Švejstilová
Petra Švejstilová 31.1.2017, 16:50

Zdají se vám často složité sny a dokonce si je pamatujete? Takové míval i Salvador Dalí, který na nich založil svou uměleckou tvorbu. Sny jsou komplikované a velmi často úplně nesmyslné, o to víc je zajímavé, když se „přenesou“ na plátno, o čemž se můžete přesvědčit, když si prohlédnete obrazy nejen surrealistických umělců.

Weronika Gęsicka se rozhodla, že si se surrealismem také pohraje. Tato mladá polská grafička se zaměřuje především na staré fotografie, které velice zajímavým způsobem přetváří. Ve svém posledním projektu se soustřeďuje na fotografie z amerických archivů pocházejících z 50. a 60. let minulého století. Snímky povětšinou zobrazují spokojené rodiny a jejich trávení volného času. Všechno působí tak nějak krásně a ideálně… Co kdybychom onu „dokonalost“ trochu narušili… Podívejte se na Weroničinu práci, je více než zajímavá.

A teď si ještě pořádně potrénujte oči. Představujeme vám 10 obrazů, na které se budete muset podívat více jak jednou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články