fb pixel Světový rekord: Vegan se 12 minut a 4 sekundy nezmínil o tom, že je veganem – G.cz
Vyhledávání

Světový rekord: Vegan se 12 minut a 4 sekundy nezmínil o tom, že je veganem

Zdroj: Kitchenplatter.com

Na první pohled je Jonas H. (38) úplně normální vegan. Zdání ovšem klame a jeho okolí tohoto vídeňského studenta dějin literatury považuje za hrdinu. Dokázal totiž 12 minut a 4 sekundy nezmínit, že je veganem.

David Horák
David Horák 3.1.2016, 09:50

Rakouský deník Die Tagespresse se navezl do komunity, která o sobě ráda dává vědět víc, než bývá jejímu okolí příjemné a uvedl následující rozhovor.

Zdrženlivost sama

„Jsem hrdinou mezi vegany? Možná ano,“ odpovídá zdrženlivě novinářům z celého světa. „Všechno je ale jen otázkou vůle.“

Je to fuška

Ve skutečnosti je za jeho rekordem mnohaměsíční příprava. Jonas na svůj výkon trénoval s oporou mentálních trenérů a psychologů. „Musel se naučit potlačovat své přirozené reflexy,“ vysvětluje jeho mentor Mark.

Život v napětí

Navzdory důsledné přípravě je nicméně během tiskové konference znát, že vytčeného cíle dosáhl skutečně jen s velkým sebezapřením. Několikrát mezi dotazy vytáhl svůj sáček s otrubami, aby alespoň do něj zakřičel „JSEM VEGAN!“, a zklidnil tak své nervy.

Pozoruhodný trend?

Mohlo by se zdát, že výše uvedený výkon signalizuje obrat k větší zdrženlivosti veganů, skutečnost je ale jiná. Die Tagespresse nabízí v citaci, již přisuzuje údajnému psychiatrovi Horstu Ederovi z Vídeňské univerzity chmurný výhled: „Pozorujeme dokonce i výrazné zhoršení: vegany, kteří neustále zdůrazňují, jak málo se zmiňují o tom, že jsou vegany.“

A ještě se podívejte, jak vytrolit nedůsledné vegany.

Podobné články

Doporučujeme

Další články