fb pixel Světlo světa spatřily obrázky z filmu Avatar 2. Otázka zní: “A koho to zajímá?!” – G.cz
Vyhledávání

Světlo světa spatřily obrázky z filmu Avatar 2. Otázka zní: “A koho to zajímá?!”

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Studio 20th Century Fox zveřejnilo první čtyři vizualizace z chystaného pokračování filmu Avatar, vesmírného dobrodružství krále akčních velkofilmů Jamese Camerona. A jak je to s Avatarem vždycky, obrázky jsou to moc hezké, ale kromě nejzapřísáhlejších sci-fi fanoušků nikdo moc nadšením neskáká.

Jan Studnička
Jan Studnička 9.1.2020, 13:36

Hezký je to, no...

Avatar je dodnes druhým nejvýdělečnějším filmem historie, prvním je aktuálně celkem nedávný Avengers: Endgame a tomu se podařilo střihnout Avatara jenom o nějakých deset milionů dolarů. Což se může zdát dost, ale není, protože oba filmy vydělaly zhruba ke třem miliardám. A jen tak pro zajímavost, když započítáte inflaci, je Avatar pořád druhým nejvýdělečnějším filmem historie, tím prvním je čtyřhodinové historické drama Jih proti Severu.

Ostatně dodnes, když uvidíte ten modrý obličej s trochu animálními rysy, víte přesně, na co se díváte, že. Avatara poznáte na dvě stě metrů, v noci, v mlze a zezadu. Protože jsme na tom filmu před deseti lety všichni byli v kině, všichni jsme měli nasazené 3D brýle a všichni jsme kolektivně uhnul před tím oštěpem, který ve finální bitvě proletěl až do publika.

Avatar znamenal revoluci pro celý filmový průmysl. Cameronův tým musel některé technické postupy vymyslet speciálně pro tento film, zlepšovala se technologie mocapu, CGI a všeho ostatního. Dalo by se říct, že až Avatar doopravdy prosadil 3D promítání. A na tuhle technologickou kostru se tenkrát navlékl prostý, ale funkční příběh o hodném kolonistovi, který se s domorodci postaví svým někdejším přátelům, aby zachoval domorodou kulturu.

A možná kvůli tomuhle nijak převratnému příběhu dodnes vnímá spousta lidí Avatara jako glorifikované techdemo. Cameron je ale od začátku odhodlán vytvořit si vesmírnou ságu, protože o ní sní od poloviny devadesátek.

Pokračování už mělo být

Ještě než vůbec Avatar vtrhl do kin, Cameron hrdě hlásil, že to vidí jako pětidílnou ságu. A pak film vydělal tři miliardy dolarů, ale nic se nedělo. Pokračování se několikrát posunuly, sám Cameron trávil hodiny a hodiny času na mořských dnech, protože se jednak zamiloval do ponorek, když natáčel Titanik a jednak se šuškalo, že další díl Avatara se bude odehrávat hluboko pod mořským dnem s jinou mimozemskou rasou. A to bylo na dlouhou dobu to jediné, co se vědělo.

Teď, když Disney koupil 20th Century Fox a tím pádem i Avatar frenšízu, začalo se konečně něco dít. A z toho něčeho už jsou první obrázky. Vypadají sice jako cinematicy z devadesátkových videoher, ale to je proto, že jsou to zatím jen concept arty. A na těch je vidět spousta klasických Pandora výjevů a taky hodně vody a pobřeží, takže možná se skutečně pod moře podíváme, kdo ví.

Tak jako tak, už se můžeme těšit, Avatar 2 bude v kinech už na jaře 2047!

Podobné články

Doporučujeme

Další články