fb pixel 10 věcí, které dělají bláznům do aut největší radost – G.cz
Vyhledávání

10 věcí, které dělají bláznům do aut největší radost

Některé úchylky se běžným lidem jen těžko vysvětlují, ale znáte to, za jízdy se s řidičem nemluví. A už vůbec se s ním nediskutuje o tom, co je a co není radost. Podívejte se na tenhle seznam, jestli se v něm najdete.

Václav Rybář
Václav Rybář 16.4.2018, 10:23

1. Dokonale zaokrouhlené tankování

Celá benzínka je tak trochu rituál, který nám chtějí elektromobily sebrat. Vezmete tankovací pistoli a vzduch prořízne ostrá vůně paliva. Narvete ji do hrdla, až to správně cvakne, a když se blíží konec, snažíte se trefit počet litrů nebo stokorun na fous přesně. Dnešní pistole vám to svým mechanismem trochu usnadní, ale radost z kulaté cifry není o nic menší.

2. Předjetí traktoru

Překážka silničního provozu, kterou můžete objet i tam, kde by vám to jinak značka zakazovala. Ukažte rurálnímu dinosaurovi, jak se to dělá. Tváří v tvář těmto strojům můžete dominovat i s hátépéčkem.

3. Prázdné parkoviště

Nemusíte parkovat u sloupu, nemusíte se bát o dveře a můžete se přesně trefit mezi dvě čáry, protože vás nikdo neomezuje. Samozřejmě hrozí riziko, že na úplně prázdném parkovišti si během deseti minut někdo stoupne přímo vedle vás, to je holt Murphyho zákon.

4. Trefený meziplyn

Co je meziplyn? Pokud se musíte ptát, pravděpodobně tenhle bod můžete rovnou přeskočit. Půlka řidičů vám bude tvrdit, že meziplyny jsou překonaná technika a že dnešní moderní motory se obejdou bez nich. Ta druhá bude chtít tu první uškrtit. A pak je tu pár jedinců uprostřed, kteří používají meziplyn při každém přeřazení. To jsou opravdoví blázni, bez uvozovek.

5. Jízda bokem

Určitě už jste to někdy viděli v kině a líbilo se vám to. A pak jste to možná zažili na sněhu omylem a nelíbilo se vám to. Obecně platí, že majitelé předokolek jezdí bokem nedobrovolně a majitelé zadokolek naopak zcela úmyslně, ale svět není černobílý a stejně tak se může lišit váš názor na drifty a slajdy. Vědci vám nicméně potvrdí, že jízda bokem produkuje adrenalin a endorfin, takže pokud ji vyvoláte záměrně, přinese vám to spoustu štěstí. A pokud máte šikovné ruce, zůstane jen u hromady štěstí a nikoliv pomačkaných plechů. Kdo zatím netuší, o co přichází, ať si to jde beztrestně vyzkoušet na motokáry. Možná pak začne uvažovat o změně vozového parku.

6. Otvírání kapoty

Jedna z těch mechanických věcí, které nám v autech zůstaly a které milujeme. Onen tupý zvuk povolení kapoty, kdykoliv zatáhnete za páku pod palubní deskou, zkrátka neomrzí. Stejně jako následné (už ne tak radostné) hledání pojistky při otvírání kapoty. Mechanické zvuky jsou v době elektronických dojezdů oken a tlumených dorazů dveří čím dál tím vzácnější, proto je třeba si jich vážit.

7. Ujetí lepičům

Jedete za nějakou brzdou provozu, plahočíte se zúžením s omezenou rychlostí a anonymní superb se vám lepí na zadek. Ten pocit, když po odstranění překážky před vámi odpálíte svůj tryskolet plnou parou a necháte ho ve zpětném zrcátku. Dětinské? Zajisté. Uspokojující? Pokaždé!

8. Když vidí dvojče

Když vidí žena jinou ženu ve stejných šatech, často jí popadne amok a začne danou osobu okamžitě pomlouvat. Chlap to vidí opačně - týpek ve stejném tričku je důkazem spřízněné krevní skupiny. A týpek ve stejném autě je rovnou důvodem k oslavě, minimálně k pokývnutí, zamávání nebo probliknutí. A je úplně jedno, jestli máte MX-5, Mustanga nebo Murcielago.

9. Tunel

V tunelu zní všechno líp, dokonce i ten diesel. Ne, dobře, některým dieselům nepomůže vůbec nic. Pokud ale máte třeba Jaguar F-Type a blížíte se k tunelu, je povinností stáhnout okénka, přehodit se do sportovního módu a užít si symfonii. Když se řekne tunel, nepředstaví si blázen do aut kradení peněz, představí si Dopplerův efekt na steroidech.

10. Když si někdo fotí jejich auto

Nejvyšší výraz respektu a důvod k nekonečnému pocitu pýchy. Pokud tedy foťák nedrží policista, případně vaše auto neparkuje přes dvě místa v podzemních garážích nebo z jeho rezavých podběhů něco neroste. Je ale vlastně docela jedno, proč váš vůz kolemjdoucího zaujal, důležité je, že dokázal vystoupit z davu. Nenechte si ten moment sebrat!

A tady se podívejte na exkluzivní akci v tunelu Blanka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články