fb pixel Strkat návštěvy do mixéru, to je vychování: TOP hlášky z legendární komedie Jak utopit dr. Mráčka – G.cz
Vyhledávání

Strkat návštěvy do mixéru, to je vychování: TOP hlášky z legendární komedie Jak utopit dr. Mráčka

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Populární českou komedii Jak utopit Dr. Mráčka anebo Konec vodníků v Čechách, která dnes patří do zlatého fondu českých filmových komedií, zná snad opravdu každý. Geniální film o posledním hastrmanském klanu na našem území nad průměr povyšují dvě věci; herecký um Vladimíra Menšíka a vtipný scénář plný skvělých hlášek.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 13.11.2019, 15:15

Když neni tlačenka, bude Růženka!

Klasik českých pohádek a dětských filmů Václav Vorlíček v jednom ze svých lepších kousků vypráví story z alternativní reality 70. let, v níž pod hladinou Vltavy žije vymírající komunita vodníků. V něčem se příbuzenstvím spojení Wassermannovi a Vodičkovi přizpůsobili moderní době, v jiném si zachovávají pohádkový ráz - třeba v tom, že duše sbírají do starožitných hrníčků.

Hvězdné obsazení tehdejší herecké elity činí ze snímku něco, na co se dá koukat víckrát. Velkou zásluhu na tom mají i vynikající hlášky, které v mnoha případech vycházejí z úst strejdy Karla, tedy Vladimíra Menšíka, legendy české kinematografie. Připomeňte si některé z filmových vtípků v následující galerii:

A tady si přečtěte 10 zajímavostí o natáčení Slámova Venkovského učitele.

Podobné články

Doporučujeme

Další články