Liškovi se role nezdála a režisér z toho chytil hysterák: 10 zajímavostí o natáčení Slámova Venkovského učitele – G.cz
Vyhledávání

Liškovi se role nezdála a režisér z toho chytil hysterák: 10 zajímavostí o natáčení Slámova Venkovského učitele

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Venkovský učitel patří k tomu lepšímu, co režisér Bohdan Sláma natočil a obecně je snímek z roku 2007 kvalitnějším příspěvkem do moderní české kinematografie. Příběh učitele, který odjede z města, aby si srovnal život, dávají dnes ve 20 hodin na České televizi. Jak tenhle vydařený počin vlastně vznikal?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 28.5.2019, 14:05

Sláma bez Lišky

Ať už Českými lvi ověnčené depresivní Štěstí, Čtyři slunce nebo úspěšná Bába z ledu - Bohdan Sláma patří k těm českým režisérům, kteří mají jasno v tom, o čem a jakým způsobem točí. Slámův rukopis je velmi dobře rozpoznatelný. Jedním z jeho lepších kousků je bezpochyby dvanáct let starý Venkovský učitel s Pavlem Liškou v hlavní roli.

Nechybělo ale málo, a tvář k příběhu o kantorovi, který se z města přestěhuje na vesnici, aby si srovnal život, mohla být úplně jiná. Když si scénář s jednou kontroverzní scénou (kdo viděl, ten ví) Liška poprvé přečetl, moc se mu to nezdálo, což Slámu dost rozhodilo. Do hlavní role chtěl svého oblíbeného a osvědčeného herce. Slámu to prý dokonce přivedlo až k hysterii a už vůbec nechtěl, aby se Liška na filmu podílel. Nakonec si to ale kolegové vyjasnili a dopadlo to, jak to dopadlo.

Natáčení trvalo přesně 40 dní a probíhalo v jižních Čechách, ale také třeba v Německu, na jednom z největších vlakových nádraží v Evropě. Víc zajímavostí o výrobě tohoto povedeného dramatu se dozvíte v galerii tady:

A tady 10 zajímavostí o legendárním Indianu Jonesovi a Poslední křížové výpravě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu