Stop technoparty: 6 způsobů, jak zastavit kraválisty. Včetně postříkání fekáliemi! – G.cz
Vyhledávání

Stop technoparty: 6 způsobů, jak zastavit kraválisty. Včetně postříkání fekáliemi!

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Manuál pro všechny, kdo nechtějí být rušeni příliš hlasitou „muzikou" fetek, smažek a vyhulenců.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 10.5.2018, 10:06

Začátkem května se na okraji Liberce konala pětidenní technoparty CzaroTekk 2018. Podle místních to tam vypadalo jako při nájezdu kobylek. Asi deset tisíc „mladých lidí, kteří se jen chtějí bavit“ dělalo Liberečákům ze života peklo extrémně hlasitou hudbou čtyřiadvacet hodin denně. „Bylo to něco jako v sousedství dálnice, slévárny nebo nákladového nádraží,“ popisovali domorodci. Randál se nesl desítky kilometrů daleko. „Bylo to slyšet od Jablonecké přehrady přes Královku, Novou louku až po Smědavu. Nejdříve jsem měl pocit, že se Polákům porouchal nějaký těžební stroj, ale pak mi došlo, že je to “hudba“…"

Jednoznačně tedy došlo k překročení hlukových limitů a porušení zákona. Pokud budete po desáté večer hulákat na vlastním dvorku, přijede policie a vysolí vám pokutu za rušení nočního klidu. Muži, které platíme aby „pomáhali a chránili“, ale v Liberci jen „monitorovali situaci“. Policajti jsou totiž srabi. Když v červenci 2005 rozehnali technoparty CzechTekk u Mlýnce na Tachovsku, snesla se na ně vlna kritiky:

Dnes už se proto bojí cokoliv podniknout a svou nečinností ke zjevně protiprávnímu jednání tak sami porušují zákon. Proč si pak ale policii platíme, když se bojí zpacifikovat pár fetek, které dělají kravál? „Na tohle naše společnost dojede,“ shrnují Liberečáci v diskusích pod články. „Na ustupování agresorům a neschopnosti vynutit si dodržování vlastních zákon.“

V Liberci se teď už jen sčítají škody. Bezprostřední místo konání technoparty sice technaři uklidili, ale všude kolem je spoušť v podobě závějů papírů, plechovek a dalších odpadků. „Do půdy vyteklo podle výpočtů přes dvě stě hektolitrů moči, tedy více než dvě stě velkých pivních sudů,“ píše MF Dnes. „Kolem louky, kde se technoparty na přelomu dubna a května uskutečnila, se nachází několik tun exkrementů.“

Úklid není komu naúčtovat – pořadatelé technoparty se jako v podobných případech skryli za bílého koně. Když už zbabělá policie nemá odvahu na to, aby kraválisty vypráskala, nabízíme šest dalších způsobů řešení. Jsou nenásilné a přitom velmi efektivní.

1. Uzavřít pozemek

Policie má možnost hermeticky obšancovat místo konání technoparty a nikoho dalšího tam nepouštět. Ty, kdo odjíždějí, může perlustrovat. Vytvoří se tak databáze kraválistů, kterým pak už jen stačí posílat složenky s pokutami za rušení klidu. Jistě se přitom najde i řada celostátně hledaných osob.

2. Zabavit soundsystémy

Pokud něco vytváří nadlimitní hluk, je třeba zdroj randálu okamžitě vypnout. Na to má policie zákonný podklad. Oddíl těžkooděnců může soudsystémy jeden po druhém zabavit. Jejich prodejem v dražbě by se pak daly uhradit škody, které technoparty napáchá.

3. Odpojit elektrocentrály

Stačí pár policejních techniků, kteří přeruší přívod proudu z mobilních generátorů. Fetky si pak už nejen nezahrají, ale ani neuvaří kafe v rychlovarné konvici.

4. Zkontrolovat drogy

Policie má speciálně vycvičené psy a testovací sady. Většina účastníků technoparty je pod vlivem látek, které české zákony zakazují. Důsledná protidrogová „šťára” by tedy znamenala konec akce. Bonusem bude odhalení řady nezletilých pod vlivem alkoholu.

5. Prověřit technický stav vozidel

Těch cca deset tisíc smažek na technoparty přijelo odhadem asi třemi tisícíi aut. Mají všechny v pořádku technické průkazy? Mají jejich majitelé povinné reflexní vesty a lékárničky? Stačilo by sto dopravních policistů a pak už jen sázet pokuty.

6. Postříkat okolí fekáliemi

Policie nebo místní samospráva se na tom může domluvit s lokálními zemědělci. Ve smradu se špatně tancuje, a navíc je to ekologické řešení. Hnojit louky se prostě občas musí...

A tady si přečtěte 6 nostalgických vzpomínek na dětská hřiště.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu