5 nostalgických vzpomínek na dětská hřiště (která nás mohla zabít) – G.cz
Vyhledávání

5 nostalgických vzpomínek na dětská hřiště (která nás mohla zabít)

Současné děti mají na hřištích moderní a bezpečné atrakce, my si ale museli vystačit s pár pěkně nebezpečnými udělátky. Pojďme na ně zavzpomínat...

1. Ručkovadlo

twk flickr.com Skoro nikdo ho nepoužíval k ručkování. Cílem bylo přelézt ho ze strany na stranu. Což nebyla sranda, šprušle byly daleko od sebe a vy (my) jsme tak mohli spadnout z celkem velké výšky. Do tvrdého, nutno dodat, tenkrát nebyly žádné měkčené povrchy. Prostě jste si vyrazili dech.

2. Zeměkoule

621px-Soviet_playground_Sphere wikimedia.org Další prolézací zákeřnost. Bylo nutné vlézt až na vrchol, ale při tom jste mohli spadnout na spodní část konstrukce a odešli jste v lepším případě s modřinou – v horším s otřesem mozku. Taky hrozilo, že se uvnitř zachytíte a zlomíte při pádu vejpůl.

3. Houpačky

fwjr flickr.com Přiskřípnuté nohy nebo prsty. Naražené kostrče. Vyražené zuby, pokud jste na houpačku naskočili jako opice a sedátko někoho strefilo do tváře.

4. Skluzavka

fytkjr flickr.com Vzpomínáte si na ty laminátové? Jejich spodní strana byla hodně drsná a pokud jste se chtěli držet po stranách, sedřela vám prsty. Nebo vám je rovnou skřípla, když jste dojeli dolů – nebyly moc dobře vymyšlené a často končily přímo v zemi. A ty kovové vám zase spálily zadek nebo jste se o ně řízli. A stejně jsme na ně lezli zase a znovu...

5. Kolotoč

dtryjr flickr.com Jak ho co nejvíc roztočit? Jasně, vlézt s kamarádem dovnitř a tlačit. Pokud byl jeden z vás rychlejší nebo jste zakopli, stal se z něj doslova mlýnek na maso. A proč jste ho roztáčeli? No přeci aby pasažéři na obvodu odlétli do všech stran nebo poslali oběd zpátky na světlo Boží.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články