fb pixel Štěpán FOK Vodrážka: Tvůrčí schizofrenie je pro mě základ – G.cz
Vyhledávání

Štěpán FOK Vodrážka: Tvůrčí schizofrenie je pro mě základ

Adam Brandejs
Adam Brandejs 13.1.2016, 16:50

Štěpán chtěl být odmalička moderátorem jako Leoš Mareš, který ho moc bavil. Nakonec se však rozhodl pro film a FAMU.

Zatímco jeho spolužáci řešili artové věci a ofrňovali se nad jakoukoli komercí, Štěpán točil reklamy. Píle se mu vyplatila, protože dneska nemá nouzi o práci, točí jednu reklamu za druhou a v mezičase tvoří videoklipy pro hudebníky jako je Vladimir 518, The Prostitutes nebo Zrní.

Jeho snímky byly nominovány na ceny v Cannes, na Anděla nebo na Berlin Music Video Awards. Naposledy se chopil projektu Excelent – Po svý ose. Čtyři charismatičtí lidé české kulturní a sportovní scény v něm posouvají své limity, přičemž svou roli si v kampani zahrál i Štěpán sám.

Štěpáne, už víš, co tě čeká v prvních měsících tohoto roku?

Kromě komerční práce mě čeká spot na Konto Bariéry, seriál ze zákulisí hereckého světa pro internetovou televizi plus mám rozjetých několik klipů – ostatně jako vždycky. Makám na nových věcech s Boy Wonder & The Teen Sensations, Vladimirem 518, Zrní a Težkejma Pokondrama. Rozmanitost je důležitá.

Jaké trendy, prvky, postupy tě teď v natáčení nejvíc baví a co z toho chceš přenést do svých nejbližších projektů?

Baví mě experimentovat a hrát si. Mít co nejširší škálu od totálního punku až k naprostýmu popu. Tohle rozpětí a tvůrčí schizofrenie je pro mě základ – chci pořád překvapovat, hlavně sám sebe.

Jaké bylo natáčení projektu Excelent – Po svý ose ?

Náročný, ale skvělý. Je strašně super, když od všech dostanete naprostou důvěru a jediný, o co všem jde, je co nejlepší výsledek. Natáčení bylo obtížné, některý věci se nedaly opakovat, takže jsme měli jenom jeden pokus, ale o to větší to byl adrenalin. Myslím, že tahle syrovost a energie se do výsledného videa promítla.

Kampaň je hodně o překonávání překážek, které ti stály v cestě, abys mohl jít po svý ose. Vzpomeneš si na nějaký těžký krok, který jsi v životě musel udělat?

Nejsem moc osudový typ, takže nemám ani žádný osudový okamžik, který by mi změnil život. Sázím spíš na postupnou práci, krok po kroku. Nejtěžší moment v tom, abych si mohl dělat věci po svým, bylo najít odvahu a začít si věřit. Zbytek šel už nějak sám.

Jaký máš vztah ke zkoušení nových postupů?

V životě mě nejvíc děsí, že ustrnu na jednom místě. Posouvat se dál a zkoušet nový věci je pro mě nutností. Vzrušení z toho, že člověk dělá něco, co nikdy nedělal, je jedinečný, rajcovní a návykový.

Máš nějaký ultimátní sen?

Svůj ultimátní kariérní sen si plním každej den. Dělám to, co jsem vždycky chtěl dělat, a navíc ještě s lidmi, který mám rád. Tak aby to takhle šlo dál.

Co všechno Štěpán natočil:

Vladimir 518 + Jiří Korn: Kilovej bůh

Tata Bojs: Antikvariát

Celé Štěpánovo portfolio a další info najdete na stránkách iamfok.com.

Štěpán není jediný, kdo jede „po vlastní ose“ – viz například rozhovor s pole dancerkou a akrobatickou tanečnicí Ivetou Rážovou: doktoři mě chtěli zavřít do krunýře, já jsem začala tančit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články