fb pixel Státní vyznamenání těm, co dělají společnost lepší: navrhujeme dodatečně ocenit dealera jedlé sody z Chebu – G.cz
Vyhledávání

Státní vyznamenání těm, co dělají společnost lepší: navrhujeme dodatečně ocenit dealera jedlé sody z Chebu

Již brzy si připomeneme výročí sametové revoluce, převratného okamžiku československých dějin. A jak jinak takovou událost oslavit, než poděkovat významným osobnostem za jejich přínos pro náš lepší život? Když může medaili od Bojovníků za svobodu dostat mlátička Ondráček, proč by ji nemohli dostat falešný dealer a padělatel peněz za boj s kriminalitou?

Zuzana Hubeňáková
Zuzana Hubeňáková 12.11.2018, 10:37

Svoboda dělat blbosti

Z pohledu historie je sametová revoluce velebena jako zásadní boj našich dějin. To se skutečně nedá rozporovat. Státní převrat a konec komunistického režimu nám přinesl mnoho věcí, z nichž nejzásadnější je demokracie, což je krásný výraz pro "možnost dělat si v podstatě, co chceme, i když je to sebevětší blbost".

O tom svědčí nejen recesisticky pojaté výsledky některých voleb, ale i například fakt, že Zdeněk Ondráček, o kterém byl natočen film Vím, co jsi dělal 17.11.1989, komunista a junák důvěrnými přáteli přezdívaný „Obušku, z pytle ven“, mohl dostat medaili od Českého svazu bojovníků za svobodu.

A my bychom v tomto duchu také rádi někoho nominovali na medaili. Konkrétně se jedná o dva lidi, kteří se podle nás svým nedávným kouskem velmi zasloužili o to ,aby byl život v naší krásné zemi lepší. Je tomu pár týdnů, co si jeden z našich nominovaných, říkejme mu například Lumen č. 1, šel v Chebu koupit drogy od druhého nominovaného - Lumena č. 2. A protože jsou to oba chlapci protřelí, takoví, co umí chodit v moderním světě plném pokušení, nebojí se žít na hraně a nebezpečí jim říká tati, vymysleli geniální zlepšovák.

Intelektuální olympionik č. 1 na zaplacení použil padělané peníze. Smíšené pocity zřejmě zažil druhý borec, samozvaný vládce podsvětí. Na jednu stranu se sice jistě cítil podvedený, protože za své zboží nedostal, co čekal. Snad mu v rekonvalescenci poraněných citů pomohl fakt, že on zase prodával místo drog trochu jedlé sody. Rovnováha zůstala zachována a karma si mne ruce.

Potrestání obou hrdinů bude čistým políčkem do tváře spravedlnosti. Výměna jedlé sody za barevné papírky není nic, co by měl kdokoliv rozmazávat s jakoukoliv negativní konotací. Nač se rýpat v detailech? Oba účastníky transakce je naopak potřeba vnímat jako hrdiny!

Jeden bojoval proti drogám jejich nezaplacením a druhý proti padělání peněz jedlou sodou! Kdyby použil sodu nejedlou, to by byla jiná. Ale jedlá soda je výborná pro čištění odpadů. Náš nominovaný tedy zároveň vedl svého obchodního partnera k čistotě domácnosti, a za to mu náleží náš dík.

Oběma hrdinům bychom rádi udělili státní vyznamenání za boj proti kriminalitě nebo aspoň medaili z čokolády. Jejich další přínos pro národ je jasný – komici byli vždy nedílnou součástí naší kultury.

Děkujeme za zvážení našeho návrhu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články