fb pixel Staré spotřebiče mohou být černou dírou na peníze – G.cz
Vyhledávání

Staré spotřebiče mohou být černou dírou na peníze

Letošní zima skončila a i když nebyla příliš tuhá, přesto prověřila stav plynových spotřebičů, které se starají o vytápění našich domů a bytů. V této souvislosti možná mnozí zjistili, že jejich plynový kotel nebo topidlo má své nejlepší dny takříkajíc za sebou a výměna za nový a modernější spotřebič klepe čím dál důrazněji na dveře.
Právě jarní a letní období představuje ideální příležitost pro to, něco s tím udělat.

Komerční sdělení 3.4.2020, 09:17

Vývoj plynových spotřebičů jde stále velmi rychlím tempem kupředu a současné moderní modely jsou tak oproti těm již letitým při stejném výkonu výrazně úspornější. Starý plynový spotřebič vyrobený například před dvaceti lety, může tak být zbytečnou černou dírou na peníze. Například plynové kondenzační kotle mohou být oproti běžným kotlům staršího data výroby úspornější až třetinu. Podobné je to i v případě oblíbených plynových topidel tzv. vafek, které jsou na tuzemském trhu dostupné již desítky let a jejichž výdechy najdeme na fasádách domů v každém větším městě. Moderní topidla s vyspělými regulačními prvky mohou ve srovnání s těmi starými ušetřit až 15% nákladů na plyn. To jsou jistě velmi pádné důvody, proč se nad modernizací vytápění svého domu nebo bytu zamyslet.

Na druhou stranu to však kromě určité finanční investice znamená i čas spojený s nezbytným zařizování souvisejících záležitostí, což mnohé z nás odrazuje a nutí k odkladům. Řešením může být, zkusit se obrátit na svého dodavatele plynu. Někteří z nich totiž poskytují svým zákazníkům v těchto záležitostech účinnou pomoc v podobě poradenství, různých cenových zvýhodnění nebo své finanční spoluúčasti.

Zajímavou nabídku pro své zákazníky má například druhý největší tuzemský dodavatel plynu, Pražská plynárenská. Ta nabízí za zvýhodněných podmínek nejen plynové kotle od renomovaných výrobců jako například Viessmann nebo Buderus, ale i plynová topidla. Prostřednictvím svých partnerů zajistí společnost i odbornou montáž a uvedení spotřebiče do provozu a navíc se při splnění určitých podmínek může na nákladech souvisejících s montáží i finančně spolupodílet. „Přidanou hodnotu k dodávce plynu poskytujeme našim zákazníkům v podobě různých doplňkových služeb a výhod, které budou dříve či později potřebovat, dlouhodobě.

Kromě zajištění nových spotřebičů a jejich montáže, jim pomůžeme například i s opravou porouchaného spotřebiče, se zajištěním detektorů úniku plynu nebo spalin, revizí apod. Tyto naše služby jsou ze strany zákazníků vyhledávané a naší pomoc využili již desítky tisíc z nich“, uvedl v této souvislosti předseda představenstva Pražské plynárenské Ing. Pavel Janeček.

Podobné články

Doporučujeme

Další články