fb pixel Stalin, Che Guevara nebo Fučík? Kdo byl nejvíc „hot“ komunista? – G.cz
Vyhledávání

Stalin, Che Guevara nebo Fučík? Kdo byl nejvíc „hot“ komunista?

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

U příležitosti výročí Říjnové revoluce, jejíž název nádherně dokládá, že carský systém skutečně nehodlal vstoupit do 20. století se zbytkem světa, jsme si řekli, že se podíváme na levicové revolucionáře z trochu jiného úhlu. A necháme vás vybrat toho nejvíc sexy komunistu v dějinách.

Jan Studnička
Jan Studnička 7.11.2020, 09:40

Srdíčko a hormony

Znáte takové ty citáty, o kterých se vlastně zcela neví, jestli je ta daná osoba vážně řekla, ale… sedí jim v historickém kontextu tak moc, že už jim prostě zůstaly? Říká se, že když se ptali Gándhího, co si myslí o západní civilizaci, řekl jim, že mu to zní jako dobrý nápad“. Einsteinovi se zase připisuje ten citát o tom, že všechno je relativní“ , a on to prý také takhle neřekl. Winston Churchill takhle údajně jednou řekl: Kdo v mládí netíhne doleva, nemá srdce. Kdo ve stáří nevolí napravo, nemá rozum.“

A každý, kdo se někdy zamýšlel nad politikou a společností, musí vědět, co tím myslel. V mládí máte tendenci bojovat za spravedlnost, věřit v lidstvo, zachraňovat všechny a všechno, jste tady od toho, abyste udělali svět lepší. Později vyděláte prachy, zjistíte, že je všechno tak nějak OK, vy jste v pohodě a nějaký mladí blbečci chtějí měnit ten svět, který jste tak pracně budoval. Trochu se zakonzervujete. Lidská přirozenost.

Jenomže je možné, že to není jenom touha po lepším světě, která lidi v mládí žene do náruče levicových extremistů… ale i hormony.

Se Sovětským svazem...

Dnes máme výročí Říjnové revoluce, na kterou byli Sověti vždycky extrémně hrdí jako by vybojovali významnou bitvu proti carovi a pak prostě zavedli ráj na Zemi. Určitě se tak tvářili, ale nic takového se nestalo. Vládu cara vystřídala prozatímní vláda a teprve potom se Lenin vrátil do Ruska, všechny vyhlásil, jak špatně tu revoluci dělají, a protože byl dick, sám převzal vládu. Slíbil lidem tři věci: mír, chléb a půdu. Běžně politici nezvládnou dodržet všechno, ale Lenin byl jiný. Ten nezvládl dodržet ani jednu z těch věcí. Šimek s Grossmannem stáhli ty desítky let lidského utrpení do roztomilé větičky: „Se Sovětským svazem padla bída na Zem.“

Ale to všechno víte. Co vás možná nikdy nenapadlo, je to, že třeba takový Stalin nenakráčel do revoluce ve své uniformě s tisícem metálů a obřím knírem. Jeho image se nějakou dobu budovala… a zamlada, zvlášť před revolucí, vypadal úplně jinak. Sexy, nutno dodat. A to nás dovedlo k tomu, že najdeme nejvíc sexy komunisty. A myslíme, že se nám to podařilo, najdete je v galerii.

Jo, a je tam i roztomilé překvapení úplně na konci.

Podobné články

Doporučujeme

Další články