fb pixel Spousta Čechů už má koupenou letní dovolenou. A kam pofrčíte vy? – G.cz
Vyhledávání

Spousta Čechů už má koupenou letní dovolenou. A kam pofrčíte vy?

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Letošní zimu opět stoupl zájem Čechů o nákup takzvaných "first minute zájezdů", tedy dovolených, které můžete pořídit dlóóóuho dopředu, abyste se měli následující půlrok na co těšit. Pomalu se našinci odvažují do exotických zemí i zemí, do kterých se ještě před pár let báli.

Jan Studnička
Jan Studnička 23.2.2020, 11:50

Uzavřeni do své sociální bubliny, možná vás nenapadlo přemýšlet nad tím, kam v létě doopravdy migrují masy Čechů, protože všichni vaši kamarádi se vydali buď na Bali nebo na Island, žejo. Ale i kkdybyste nad tím nepřemýšleli celá léta, nebojte se, zas až tolik se toho nezměnilo.

Češi totiž pořád jezdí na dovolenou nejraději autem. A milují tuzemksou dovolenou, takže řada z nich během roku ani nevytáhne paty ze země. Ti, kteří paty vytáhnou, ale zamíří nejpravděpodobněji do Chorvatska a když ne do Chorvatska, tak na Slovensko. To se v posledních letech střídá s Itálií na druhém a třetím místě našeho žebříčku.

Letíme!

Těžko říct, jaké přesné pořadí budou u Čechů zastávat jednotlivé státy letos, ale pár obvyklých podezřelích se bude točit určitě. Když totiž nejde o výše zmíněné a autem dostupné země, svěří se spousta lidí do rukou cestovních agentur a od nich máme celkem jasná data. Staré dobré Řecko se neustále objevuje v seznamech, ale taky už se nebojíme ani do zemí, které jsme před nedávnem považovali za rizikové, takže drandíme do Turecka, Egypta a Tunisu. Mimochodem nejvíce Čechů létá na sedm až deset dní do čtyřhvězdičkových hotelů s all inclusive... ať už letí kamkoli. Na jednotlivé destinace koukněte do naší galerie.

A jak už bylo řečeno, oproti dlouhodému trendu last minute nákupů, Češi začali nakupovat s ohromným předstihem first minute nákupy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články