Spotify statistiky roku 2018: Drake pokračuje ve vítězném tažení a rap je oficiálně nejpopulárnějším žánrem světa

Obrázek uživatele arian.ebrahimi
04.12.2018, 11:32

Blíží se konec dalšího roku a krom času vánočního přichází i čas rekapitulační. Spotify opět vydalo svůj seznam nejstreamovanějších písní a umělců tohoto roku a zdá se, že rap nadále zůstává nejpopulárnějším žánrem současnosti.

Nejpopulárnějším umělcem součastnosti je Drake

Absolutně nejpopulárnějším umělcem roku 2018 je zcela jasně kanadský rapper Drake – krom toho, že byl s 8,2 miliardami přehráními nejstreamovanějším umělcem roku, jeho píseň God’s Plan je na prvním místě nejpřehrávanějších songů roku, jelikož si jí lidé letos pustili více než 1,1 miliardakrát. Není to ovšem jediný Drakeův song TOP 5 Spotify – páté místo patří jeho singlu In My Feelings. A to stále není vše; nejpopulárnějším albem roku byla deska Scorpions, kterou nenahrál nikdo jiný než právě Drake. A aby nebylo Drakeových úspěchů málo – zároveň se jedná o nejpřehrávanějšího umělce za celou existenci služby Spotify.

Druhé místo na žebříčku nejstreamovanějších umělců Spotify patří americkému rapperovi Post Maloneovi, který zároveň obsadil třetí a čtvrtou příčku na seznamu nejpopularnějších písní letošního roku a to se songy Rockstar a Psycho – oba pocházejí z alba Beerbongs & Bentleys, které je na druhém místě nejstreamovanějších alb roku. Pomyslná bronzová medaile patří nedávno zesnulému XXXTENTACION, jehož singl SAD! se vyšplhal až na druhé místo v TOP 5 nejstreamovanějších songů tohoto roku – zároveň jeho album ? je na druhém místě nejstreamovanějších desek roku.


Shape Of You nadále vládne Spotify

Čtvrté místo nejpopulárnějších umělců patří kolumbijskému J Balvinovi. A na pátém místě se umístil loňský výherce, britský zpěvák Ed Sheeran, jehož album ÷ je pátým nejstreamovanějším albem roku.

Co se týče ženských úspěchů, tak se britské zpěvačce Dua Lipě podařilo získat čtvrté místo s jejím eponymním albem na seznamu nejpřehrávanějších desek roku 2018. Nicméně, Dua Lipa není nejpopulárnější umělkyní roku – tou je Ariana Grande. Dua Lipu poté následuje Cardi B, již tradiční Taylor Swift a poslední v TOP 5 je zpěvačka Camila Cabello.

O čem letošní statistika Spotify vypovídá? Na první pohled je jasné, že rap zcela bezkonkurenčně dominuje většinovému posluchačskému vkusu – při porovnání s loňským rokem, kdy žebříčku vládli většinou popoví umělci v čele se Sheeranem, Coldplay a Chainsmokers, je vidět enormní nárůst v popularitě rapu jako takového. Nicméně, ten pop bychom ještě úplně nezatracovali – nejpřehrávanější písní v historii Spotify nadále zůstává Sheeranova Shape Of You.

A tady si můžete přečíst12 věcí, co nevíte o čerstvém padesátníkovi Brendanu Fraserovi.


Komentáře

Doporučeno pro vás