fb pixel Spielbergovo sci-fi A.I. Umělá inteligence chtěl točit už Kubrick: Hlavní roli měl ztvárnit skutečný robot – G.cz
Vyhledávání

Spielbergovo sci-fi A.I. Umělá inteligence chtěl točit už Kubrick: Hlavní roli měl ztvárnit skutečný robot

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Občas se stane, že nějaký snímek zcela neprávem zapadne - přesně to je případ skvělého sci-fi filmu A.I. Umělá inteligence, který dnes slaví 18 let od premiéry.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 29.6.2019, 17:10

Spolupráce Spielberga a Kubricka

A.I. Umělá inteligence je podle nás naprosto skvělým snímkem, který se s klidem vyrovná dalším dílům Stevena Spielberga. Příběh zoufalé matky, která, v touze zaplnit prázdné místo po synovi v kómatu, svolí ke zkušební adopci androida Davida s tváří malého Haleyho Joela Osmenta a po zázračném uzdravení vlasntího dítěte musí stroj zapudit s tragickými následky pro všechyn zůčastněné, v sobě skrývá mnohem víc než slzopudnou story o mašině, která se naučila citům, s přeslazeným koncem.

Právě závěr filmu bývá pro svou cukrkandlovitost často kritizován. Věděli jste ale, že ho Spielberg natočil přesně tak, jak si to přál Stanley Kubrick, původní duchovní otec projektu? Ten už za svého života snímek nestihl a na jeho přání se této práce ujal právě Steven.

Tenhle film má v sobě prostě všechno - kromě zmiňovaného příběhu také skvělé triky, Kubrickovu depresivní atmosféru a ke všemu tancujícího robotického gigola, kterého hraje Jude Law.

Kubrick měl s filmem velké plány, ne se všemi to ale dopadlo tak, jako s jeho přeslazeným závěrem. Víc se dozvíte v glaerii níže...

A tady si přečtěte 10 zajímavostí o prvním Iron Manovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články