fb pixel Spider-man nikdy neopustí Sony, ale existují i jiné hry se superhrdiny – G.cz
Vyhledávání

Spider-man nikdy neopustí Sony, ale existují i jiné hry se superhrdiny

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Tento týden padlo oznámení, že pro chystanou Avengers hru, kterou bude vydávat publisher Square Enix, si můžete v přikoupit i dobrodružství se Spider-manem. Pokud ovšem budete hrát na Playstationu. Spider-man totiž patří Sony a ti se ho jen tak nevzdají.

Jan Studnička
Jan Studnička 7.8.2020, 10:51

S velkou mocí přichází velká nuda

Je notoricky těžké vytvořit dobrou videohru, kde hrajete za superhrdinu. Superhrdinové jsou ze své podstaty velice mocné bytosti a jako takovým se tvůrcům her jen těžko nastoluje balanc mezi tím, kdy se ještě jako superhrdina cítíte, ale zároveň je pro vás hraní výzva. Existuje důvod, proč ještě nevznikla žádná dobrá hra se Supermanem v hlavní roli. Je prostě příliš mocný.

Z ustálených superhrdinů se na interaktivní světlo dostali jen dva. Tím prvním je Batman, kterému studio Rocksteady vytvořilo pravděpodobně definitivní a finální podobu toho, jak se mají hry s Batmanem dělat. Ty hry reflektovaly všechno, jak inteligenci postavy, její nindža původ i to, jak je schopen dobít každého, když mu dáte čas na přípravu.

Tím druhým je Spider-man. Jeden z nejpopulárnějších maskovaných hrdinů má akorát tolik síly, abyste se cítili jako superčlověk, ale pořád platí, že když koupí kulku, tak zemře. A navíc je extrémní sranda se houpat po městě a skákat mezi mrakodrapy. Nehledě na to, že má skoro stejně bohatou galerii záporáků jako sám Batman.

V Japonsku je doma

Poslední a možná nejlepší hra, která kdy se Spider-manem vyšla se jmenuje čistě Spider-man PS4. A jak název napovídá, byla to exkluzivka pro čtvtý Playstation, superhrdinovská hra té dané generace konzolí. To proto, že herní i filmová práva na postavu vlastní právě Sony, výrobce Playstationu.

Pro chystaný Playstation 5 už se dělá spin-off s černým Spideym Milesem Moralesem a rovněž si ho nikde jinde nezahrajete. Sony ale vzala celou věc ještě o kus dál. Víte, pro PS, Xbox i PC bude vycházet zbrusu nová Avengers hra od publishera Square Enix. A Sony byli ochotni jim Spider-mana půjčit pro speciální DLC. Ale zahrajete si ho jenom na Playstationu.

Válka nové generace konzolí je tak oficiálně v plném proudu a Sony má na své straně Spider-mana. Uvidíme, koho proti němu postaví Microsoft. A pokud vás zajímají i jiné superhrdinské tituly, koukněte do naší galerie.

Podobné články

Doporučujeme

Další články