Zpočátku ho elegantně olizuje, ale pak se nechá strhnout. Když musíš, tak musíš. A klidně si při tom stoupneš na zadní.
Jestli je normální, že kočky žerou banány, řešit nebudeme. Zajímavější je otázka, jestli je Mao kočka, nebo kocour. Těžko říct. Diskutující pod videem na YouTube se přiklání k samčí variantě. Podle jednoho z nich je to kocour naprosto bez diskuze, protože kompletně zrzaví jsou jen kocouři. To se ale plete...
Pro každou vlastnost se u koček snoubí dvě genetické informace. To platí i u zrzavých koček. U kocourů je tomu ale jinak. Ty ovlivňuje v tomto případě informace jen jedna. Nositelem této informace je poslední chromozomový pár, v němž je obsažen jeden chromozom zděděný po otci a druhý po matce. Ty jsou nositeli určitých informací.
Kocourci, stejně jako miminka mužského pohlaví, mají jeden z těchto chromozomů ve tvaru Y (na rozdíl od koček a holčiček se dvěma X). Obrazně řečeno chybí tedy jedna nožička. A právě v té je uložena informace týkající se zrzavosti. XY - kocour - má tedy místo dvou informací ovlivňujících zrzavost jen jednu. A tím pádem omezené možnosti.
Informace má totiž buďto kladnou, nebo zápornou hodnotu - ANO, nebo NE - zrzavá barva se projeví, nebo nikoliv. A to buďto kompletně, nebo vůbec. Kocouři tak nemohou být čtyřbarevní (vícebarevní se zrzavou kombinací) na rozdíl od koček. Logicky je tak zrzavých kocourů víc než koček, protože kdyby kočka byla kocourem, je zrzavá, avšak protože je kočkou, může být vícebarevná - želvovinová.
A TADY si přečtěte ještě 9 vymňauknutých informací o kočkách.