fb pixel 8 novinek z největšího filmového studia světa – G.cz
Vyhledávání

8 novinek z největšího filmového studia světa

Disney, Marvel, Pixar a Lucasfilm. Ti všichni teď patří do jedné rodiny. A protože toho mají na srdci opravdu hodně, pořádají vlastní konferenci zvanou D23. A hned první den vybalují oznámení, ze kterých padá čelist.

Václav Rybář
Václav Rybář 17.8.2015, 11:50

1. Režisér Epizody IX

Už je to oficiální. Na Lucasovo impérium dohlíží Steven Spielberg. Ne že by tedy Steven režíroval jakoukoliv z nových epizod, ale tu sedmou si vzal na starost J. J. Abrams, o kterém všichni mluví jako o novém Spielbergovi (a on se ke svému vzoru nadšeně hlásí), a devítku bude podle nejnovějších informací režírovat Colin Trevorrow, režisér Jurského světa, který si se Spielbergem padnul do noty právě při oživování dinosaurů. A protože Jurský svět byl nejen komerční hit, ale i vynikající film, máme z téhle noviny opravdu velkou radost.

2. Han Solo jako teenager

I slavný vesmírný pašerák dostane vlastní solovku (eh), ve které ho ale nebude hrát Harrison Ford. Půjde totiž o prequel nebo origin, po česku ‚předkračování‘, v němž se dozvíme, jak se vlastně z Hana stala postava, kterou známe z původní trilogie. Ve filmu to bude ještě zelenáč, ale už bude mít ostrý jazyk, tvrdou hlavu a víc času stráví v průšvihu než mimo něj. Očekávat tak prý máme věk kolem 18 až 22 let, což naštěstí znamená, že se nebude konat druhý Anakin Skywalker, co se sotva vybelhal z dětské ohrádky.

3. První fotka z Rogue One

A když už jsme u těch filmů, které doprovodí nové epizody Star Wars do kin, nesmíme zapomínat ani na Rogue One, který bude podstatně přízemnější než plnohodnotné epizody. Snímek v režii Garetha Edwardse (Godzilla) vypráví o speciální jednotce rebelů, jenž se vydá ukrást plány Hvězdy smrti. Přesně ty plány, po kterých pátrá Darth Vader v první scéně Epizody IV. Zapomeňte na světelné meče, tohle bude heist v duchu Dannyho parťáků, ovšem podstatně špinavější a temnější.

4. Návrat Alenky do Říše divů

První Alenka v Říši divů vydělala celosvětově miliardu. Miliardu dolarů. Takový balík se nenechává ležet na zemi, takže otázkou není proč, ale proč tak pozdě přichází Disney s pokračováním? Přitom právě Čas je hlavním záporákem filmu. Alenka se vrací zpátky, protože její kamarád Kloboučník už není tím, kým býval. Aby odhalila tajemství jeho proměny, musí se vrátit zpátky v čase, což se ovšem Času – personifikovanému Sachou Baron Cohenem (Borat) – pranic nelíbí. Jak to celé dopadne zjistíte už napřesrok v kinech.

5. Záplava animáků

Pixar nám letos přinesl kreativní animák V hlavě a chystá i další zajímavé věci – třeba animák inspirovaný mexickým svátkem mrtvých (Coco) nebo Hodného dinosaura, ve kterém se dinosauři kamarádí s lidmi. Pak je tu ovšem celá řada pokračování, jež dokazují, že je potřeba především ždímat osvědčené značky – Hledá se Dory (pokračování Hledá se Nemo), Toy Story 4, Auta 3 a Úžasňákovi 2. Na některé se těšíme víc, na některé méně. Pixar má opravdu hodně našlápnuto, ale stejně bychom byli vděčnější za víc původních nápadů a míň číslovek.

6. Superhrdinové (proti) sobě

Captain America: Civil War je asi nejočekávanější marvelovkou vůbec. Kromě toho, že na ní dělají bratři Russoové, autoři povedeného Captain America: Winter Soldier, řeší se v ní po vzoru komiksu hodně zapeklité věci, které postaví některé superhrdiny proti sobě. Konkrétně tedy Tonyho Starka a Stevea Rogerse. Ano, Iron Man a Kapitán Amerika si půjdou po krku. Jakou stranu si vyberou ostatní superhrdinové a jaké důsledky to pro filmový svět Marvelu bude mít? V Civil War se objeví většina avengerů a premiéra se chystá už na květen 2016.

7. Po Frozen se chystá další animovaný muzikál

Frozen je další značka, kterou bude Disney hodně ždímat – dvojka už je ve výrobě. Zároveň je ale potřeba kout železo, dokud je žhavé, a proto má tvůrčí tým zodpovědný za úspěch princezny Elsy v plánu i další muzikál, tentokrát na motivy pohádky o Jackovi a kouzelné fazoli. Film se bude jmenovat Gigantic a bude vyprávět o mladém muži, co vyšplhal po kouzelné fazoli a objevil nad mraky město obrů. A začal se kamarádit s blonďatou obryní-princeznou. Prý ale nemáme čekat žádnou love story, jen dojemný příběh o přátelství, který dokazuje, že na velikosti nezáleží.

8. Piráti z Karibiku se vrátí v původním obsazení

Johnny Depp používá pirátskou sérii už léta k tomu, aby si vylepšil účetní závěrku, ale teď se konečně přiznal i Orlando Bloom k tomu, že bez vln Karibiku vlastně jeho kariéra zas tak moc nefrčí. A proto se v pátém díle s podtitulkem Dead Men Tell No Tales pokorně vrací, tentokrát už pouze do vedlejší role, aby pomohl Jacku Sparrowovi s další hrozbou. Tentokrát jde o pekelného piráta Salazara, který unikl ze začarovaného (bermudského) trojúhelníku a chce zničit všechny piráty na světě. Aby před ním Jack utekl, musí získat Poseidonův trojzubec, bájný artefakt, který svému majiteli zaručuje vládu nad všemi mořskými vlnami. Noví Piráti se do kin podívají v létě 2017.

Půlka tohoto článku je o Star Wars. Připravte se na to, že je už brzy uvidíte úplně všude.

Podobné články

Doporučujeme

Další články