5 důvodů, proč už za rok uvidíte Star Wars úplně všude – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč už za rok uvidíte Star Wars úplně všude

Disney koupil Marvel a udělal z něj jednu z nejsilnějších filmových značek. Teď to samé hodlá provést se spící sci-fi legendou.

Václav Rybář
Václav Rybář 6.5.2015, 08:00

Během několika let Marvel všem ostatním filmovým studiím ukázal, jak se to dělá. Teď sype tři filmy ročně, přičemž skoro každý z nich vydělává miliardu dolarů celosvětově. Neuvěřitelná mediální masáž, které se fanoušci zatím nenabažili.

Většina studií se teď snaží krkolomně opisovat, ale Disney - vlastník Marvelu - je pravděpodobně předběhne. Star Wars totiž hodlá resuscitovat úplně stejně jako komiksové adaptace. Kromě zbrusu nových tří epizod chystaných do kin na Vánoce 2015, 2017 a 2019 totiž vzniknou ještě tři další bokovky (spin-offy), které se budou věnovat jednotlivým událostem či postavám ve filmovém vesmíru Star Wars a vyplní tak hluchá místa v historii téhle série. Dočkáme se jich v letech 2016, 2018 a 2020.

Následujících pět let nás tak budou Star Wars drtit ze všech stran, přičemž se ke všemu přidá záplava komiksů, videoher a hlavně suvenýrů a blbůstek, za které půjde utratit peníze. George Lucas prodal celou značku za čtyři miliardy dolarů. Disney z ní teď vydojí minimálně desetinásobek.

1. Síla se probouzí

První nová epizoda, s pořadovým číslem sedm, se do světových kin dostane už letos v prosinci. Momentálně je kolem ní hodně živo a fanoušci se konečně dozvídají první informace o ději. Pokud nechcete vědět nic, budete se muset na sedm měsíců zavřít do špajzu, protože šeptandě určitě neuniknete. Jde o jeden z nejočekávanějších filmů roku a sám Disney se trochu bojí, že marketing přestřelili a budou muset fanouškům servírovat víc a víc informací. Režisér J. J. Abrams je ale známý tajnůstkář - štáb často neví, jak vlastně film skončí - a to včetně herců, kteří točí několik verzí jedné scény - a rád na tiskovkách přivádí novináře na scestí. Víme, že by se osmá epizoda měla odehrávat cca třicet let po Návratu Jediho, přičemž trosky rozpadlého Impéria pořád ještě doutnají a celá galaxie je hodně rozpolcená. Jinými slovy se pořád ještě hraje úplně o všechno, i když to teď mají v ruce mladí, zatímco veteráni přihlížejí a radí z postranní čáry.

2. Battlefront

Star Wars ale nebudou jen o pohledu do budoucnosti. V připravované epické 3D střílečce, která se do oběhu dostane společně s filmem, si budete moci na straně Rebelů či Impéria projít všechny zásadní bitvy od první do osmé epizody. Jako nůž máslem tak projdete celou historií Star Wars a zanecháte v ní svůj vlastní otisk. Potkáte slavné postavy, zjistíte, jestli je laserové tělo vhodnou zbraní proti světelnému meči a konečně si zkusíte dostat na kolena chodící tank AT-AT. Ze všech těch filmy inspirovaných her by tahle měla patřit k těm lepším, už proto že má na co navazovat.

3. Rogue One

První bokovka z vesmíru Star Wars bude vlastně lupičským filmem á la Dannyho parťáci. A bude dějově předbíhat osmé epizodě. A vlastně i čtvrté. Jste zmatení? Nebojte se, půjde o zápletku, o které se právě v prvních Star Wars z roku 1977 hodně mluví. O krádeži plánů Hvězdy smrti, které později princezna Leia nahrála do R2-D2. Pro plány se musela do útrob Impéria vydat skupina ostřílených žoldáků. Tahle parta s názvem Rogue 1, tj. Záškodnická jednička, bude tvořit hrdiny samostatného filmu, přičemž jejího šéfa potkáme i v osmé epizodě, byť notně staršího. Snímek by se měl objevit v roce 2016 a režírovat ho bude Gareth Edwards (Godzilla). Nebudou v něm žádné světelné meče ani Síla, ale na úspěchu mise se prý nemalou měrou podepíše Millenium Falcon.

4. Boba Fett

Druhý samostatný film v novém Star Wars vesmíru by se měl týkat nejslavnějšího žoldáka vůbec. Boba Fett v původní trilogii zatápěl Hanu Solovi i Lukeovi Skywalkerovi. Fanoušci si ho velmi oblíbili, stal se hrdinou úspěšné komiksové série a jeho uniformu uvidíte na srazech fandů zdaleka nejčastěji. V nové Lucasově trilogii jsme se s ním potkali coby s malým kloučkem, zatímco jeho otec Jango posloužil jako základ klonových vojsk. Tenhle film se pravděpodobně bude odehrávat někdy v období před čtvrtou epizodou, ale možná bude stínovat celou původní trilogii, až do osudného souboje, který poněkud neslavně Bobův život ukončil. Dá se předpokládat, že Marvel slavného žoldáka představí v Rogue One, aby si tak umetl cestičku k dalšímu filmu. A stejně tak se v Bobově snímku - dost možná v rámci nějakého flashbacku - představí mladý Han Solo.

5. Třetí SOLÓvka?

Ano, třetí film by měl být o nejslavnějším pašerákovi celé širé galaxie. Jak se vlastně Han Solo k téhle pověsti dostal? Ačkoliv byl v původní trilogii za parchanta se srdcem ze zlata, Ford se o jeho minulosti, kromě pár chvástavých historek, nijak výrazněji nerozpovídal. A proto je tu možnost představit mladičkého Sola, spolu s mladým Žvejkem (ten ostatně vypadá pořád stejně) a natočit něco jako vesmírného Indiana Jonese s nějakým mladým sympatickým hercem. A davy budou šílet. Když už mluvíme o Indym, toho čeká nové pokračování co nevidět. Disney totiž od Lucase samozřejmě nekoupil jen Star Wars. Koupil všechno. Na frajera v klobouku si ale chvilku počkáme, volání vesmírných dálek má momentálně přednost.

A TADY máte připomínku geniálního režiséra, kterého byste měli znát, Orsona Wellese.

Podobné články

Doporučujeme

Další články