12 názorných vtipných důkazů, že myslet znamená h*vno vědět – G.cz
Vyhledávání

12 názorných vtipných důkazů, že myslet znamená h*vno vědět

Znáte ten drásavě zoufalý pocit, že vás nikdo nechápe? Vaši nejbližší, kamarádi, známí a vůbec celý svět? Že vás vidí jinak, než jaký ve skutečnosti jste?

Radek Kovanda
Radek Kovanda 20.8.2015, 16:00

V tom případě ale pláčete na úplně špatném hrobě – človek totiž není tím, kým si sám o sobě myslí, že je. Nýbrž je ve skutečnosti takový, jak ho vidí ostatní. A platí to nejen pro lidi, ale i pro celé státní útvary. Viz následující obrázky z virtuálního pera anonymního tvůrce, které teď obíhají různé zábavné weby a sociální sítě po celém světě.

A perlička nejen pro lingvisty na závěr:

Ano, protože Austria (Rakousko) bývá v anglosaském světě velmi často zaměňována za Austrálii. Podobně jako Česko za Čečensko.

Ještě že jsme tak malá a nevýznamná země, že tvůrci ani nestálo za to nás do svého přehledu zahrnout. Nebo spíše asi vůbec netušil, že existujeme. Podobně jako my bychom zřejmě jen stěží dokázali vyjmenovat a zároveň aspoň přibližně lokalizovat všechny asijské či africké země. A při otázce, kde je kupříkladu Bhútán, Dagestán, Džibutsko, Gambie, Kiribati či Tuvalu bychom pokrčili rameny, případně odvětili něco o Tramtárii...

Ale abychom dopředu nehanili úroveň vašich geografických znalostí – tady máte 22 siluet světových velkoměst: poznáte, co jsou zač?

Podobné články

Doporučujeme

Další články