Špatná zpráva pro bohaté Češky: legendární Chanel v Praze stále ještě nebude – G.cz
Vyhledávání

Špatná zpráva pro bohaté Češky: legendární Chanel v Praze stále ještě nebude

Butiky Chanel se otvírají jen na nejexkluzivnějších místech. Ve světě jich je 310.

V segmentu velkých luxusních módních značek je jedna, která ostatní svou historií a věhlasem převyšuje. Tou je francouzská značka Chanel existující již téměř 110 let. Vlastnit některý z výrobků z dílny nesmrtelné návrhářky Coco Chanel a jejích následovníků je snem každé ženy. Ty české ale mají smůlu, za nákupem prestižní značky musí za hranice. Butik Chanel v Praze chybí a i přes jednání o jeho otevření to nevypadá, že by pražské módní portfolio v dohledné době rozšířil.

Jan Palička
Jan Palička 16.4.2017, 08:00

Snad každá žena, která rozumí módě a má přehled v luxusních značkách, staví na pomyslný piedestal francouzskou značku Chanel. Oblečení z produkce Chanel stejně jako šperky, kabelky, parfémy a doplňky si již desítky let drží špičkovou kvalitu a je synonymem pro eleganci a jedinečnost. Češky prahnoucí po nákupu legendárních kousků mají nicméně smůlu, jelikož u nás oficiální cestou výrobky Chanel nekoupí.

Už delší dobu je v rámci luxusního segmentu Chanel jedinou značkou, jejíž zastoupení v Česku chybí. Není to ale tak, že by se o otevření butiku Chanel u nás neuvažovalo. Jednání probíhala hned o dvou adresách na obchodní třídě v Pařížské ulici v Praze. Původně se uvažovalo o otevření prvního obchodu světoznámé značky v Pařížské 15 v místě butiku BVLGARI, následně se uvažovalo o tom, že by butik Chanel nabídl bohatým zákaznicím své služby v budově v Pařížské 22, kterou vlastní společnost PPF Petra Kellnera. V obou případech ale z dohody nakonec sešlo.

Odborníci pohybující se v segmentu prémiových značek potvrzují, že poslední vážná jednání utichla zhruba před rokem a půl a od té doby je ticho po pěšině. Kdo si dnes chce koupit třeba jednu z legendárních kabelek nebo nesmrtelný kostýmek Chanel Suit či tzv. malé černé šaty, které by neměly chybět v šatníku každé správné dámy, ten musí z Česka vycestovat. Nejbližší oficiální butik se momentálně nachází ve Vídni a vypadá to, že nějakou dobu to tak zůstane.

Butiků Chanel je po celém světě 310, vždy na exkluzivních místech. Najdeme je na proslulých obchodních třídách a ve světoznámých luxusních obchodních domech jako například Londýnské Harrods nebo Selfridges. Na pultech jiných než oficiálních licencovaných obchodů zboží značky Chanel neseženete, což podtrhuje jeho exkluzivitu. Výjimkou jsou jen parfémy, ale i ty prodávají jen vybrané parfumerie. Se značkou Chanel se vždy pojila prestiž a té se nejspíše v očích jejích vlastníků Praze a Česku ještě nedostává.

Příběh značky Chanel si můžete připomenout ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články