Špatná zpěvačka Olivie Žižková zakazuje parodii svých špatných songů. Tohle už přestává být směšné! – G.cz
Vyhledávání

Špatná zpěvačka Olivie Žižková zakazuje parodii svých špatných songů. Tohle už přestává být směšné!

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

…a přitom kuchařka sama bezostyšně vykrádá cizí autorská díla.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 2.6.2018, 08:56

O vyučené kuchařce Olivii Žižkové víme, že neumí zpívat a že miluje nacionalisty z SPD imigranta Tomia Okamury. Loni nakvílela tenhle neuvěřitelný song:

Všimněte si, že Žižková v komentáři předjímá, co se stane. Píše: “Po poslechu tohoto songu nás budou zabedněnci parodovat a zpívat záměrně ‘StB’.

Hudební provokatér Quido MC ji vzal za slovo a nazpíval skvělou parodii. Přesně (a hlavně vtipně) v ní ukazuje, že SPD navazují na nejhorších totalitní režimy 20. století. Video na YTB viselo až do včerejška. Pak ho Žižková udala a dosáhla jeho zablokování. Quidova parodie prý totiž zasahuje do jejích autorských práv:

Quido svůj banovaný song obratem přesunul na FB, kde si ho můžete poslechnout.

Protože je ale Žižková vyučená kuchařka, má v hlavě guláš. Ona sama přece už při zveřejnění svého songu předjímala, že ji budou parodovat, tedy kritizovat. Zablokování videa je proto nesmysl z hlediska českého autorského zákona (121/2000 Sb.). Podle § 31 do práva autorského nezasahuje ten, kdo “užije v odůvodněné míře výňatky ze zveřejněných děl jiných autorů ve svém díle” a “užije výňatky z díla nebo drobná celá díla pro účely kritiky”.

Což Quido přesně udělal. Jeho parodie není kopií Žižkové. Je to Quidovo originální autorské dílo, které cituje pouhá dvě původní slova (“Já volím”) a dva takty zpěvové linky. Zbytek songu je celý Quidův. On ho vymyslel a nazpíval. Na parodii se navíc vztahuje i tzv. princip fair use, který zmiňuje i samotný YTB.

Žižková se tedy protiprávně pokouší zakázat parodii a kritiku svých slaboduchých popěvků. Snaží se zatrhnout legraci a nadsázku. Tím jen dokazuje, že nacionalisté nemají smysl pro humor. Co je ale horší – sama Žižková bezostyšně vykrádá cizí autorská díla. Nedávno nakvílela další neuvěřitelný song:

V textu Žižková pěje: “Na Václavském náměstí stalo se prý neštěstí, tam, kde stojí statný valach, upálil se kdysi Palach…Nenechej se nikým skolit, když SPD můžeš volit.”

Jenže to je krádež dětské písničky, kterou jsem kdysi vymyslel coby malej Jarda:

Na Václavském náměstí stalo se tam neštěstí
spadlo hovno z pavlače, zabilo to hlídače
hlídač křičí: ”Maminko, zabilo mne hovínko!”

Důrazně proto žádám YTB, aby kuchařčin song zablokoval pro porušení mých autorských práv!

A tady si přečtěte 10 důvodů, proč nechodit s voličkou SPD.

Podobné články

Doporučujeme

Další články