Byli vaši rodiče sourozenci? Těchto 5 mutací, které možná máte, na vás prozradí, jestli jste výsledek incestu

Obrázek uživatele Martin Miko
18.2.2018, 08:02

Ze středověkých filmů a seriálu Hra o trůny už víme, že incest nebyl ničím výjimečným. Ve středověku probíhal incest především mezi vládnoucími rody, které chtěly zachovat královskou korunu. V současné době je incest zakázaný a společnost se na něj dívá jako na ohavnost první kategorie. Těchto 5 vážných genetických mutací, které možná máte i vy, jsou mimo jiné připisovány i incestu.

1) Albinismus

Nedostatek melaninu ve vašem těle způsobí takzvaný albinismus, což znamená, že vám chybí barvivo pro vaši kůži, vlasy, rty atd. Lidé trpící touto anomálií mají rovněž i světlé oči, a to i za případu, že jsou oba rodičové tmaví. Při incestu je vysoká pravděpodobnost, že se vám narodí dítě s touto genetickou mutací. Ovšem to nebývá pravidlem. Albínismus se vzácně může objevit i bez incestu.

2) Zakrnělé nebo žádné nehty

Kdo si myslí, že za pomoci incestu daruje svým dětem třeba prsty nebo zuby navíc, tak se plete. Častěji je to totiž opačně. Dětem vzniklým incestem většinou některé věci naopak chybí. Rodina Kingstonových, která praktikuje polygamii i incest, totiž splodila všechny své incestní potomky se specifickou genetickou vadou. Všechny jejich děti se narodily bez nehtů.

3) Habsburská čelist

Tato genetická vada je spojena především se vznešenými královskými a šlechtickými rody. Když k moci přišel rod Habsburků, tak se jejich rodina začala rozrůstat a sňatky se začaly uzavírat v rodinném kruhu, aby trůn zůstal v rodu. Cena za tento druh incestu byla byla nelítostná. Habsburkům se začaly rodit děti s obrovskými dolními čelistmi. Za nejhorší případ této genetické vady je považován Karel II. Ten nejen že nemohl správně mluvit a žvýkat, ale chodit se naučil až v 8 letech. Navíc byl neplodný.

4) Asymetrie obličeje

Hrůzné asymetrické tváře, které si mnozí z nás pamatují z amerických hororových filmů, se stávaly a stávají realitou, která je způsobena degenerací. Děti narozené po incestním pohlavním styku mohou mít drasticky nesouměrný obličej. Po narození má téměř každé dítě obličej symetrický, jenže u potomků incestu vzniká velká pravděpodobnost, že po čase se jejich uši, ústa a obličej začnou tvarovat nerovnoměrně.

5) Deformace páteře

Skolióza neboli deformace páteře nemusí být samozřejmě důsledek incestu. Na druhou stranu se však jedná o genetický stav, který se vyznačuje abnormálním zakřivením páteře. V extrémních případech může mít skolióza vliv i na chůzi a může způsobovat i potíže při sezení.

Další generické mutace na svém webu zveřejnil oblíbený virální web Ranker.com.

A zde je 6 zajímavostí o seriálu MASH.


Komentáře