fb pixel Šňupali mravence s Ozzy Osbournem a dohromady je dal až film. Mötley Crüe jsou legendy heavy metalu – G.cz
Vyhledávání

Šňupali mravence s Ozzy Osbournem a dohromady je dal až film. Mötley Crüe jsou legendy heavy metalu

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Když se v roce 2019 na Netflixu objevil životopisný film The Dirt, který vznikl podle knižního bestselleru kapely Mötley Crüe, hudební fanoušci, kteří skupinu neznali, byli v šoku, že takto šílené hudební těleso vlastně existovalo. Bubeník a jeden ze zakladatelů kapely Tommy Lee dnes slaví 61. narozeniny, což je samozřejmě důvod k tomu si o Mötley Crüe povědět něco víc...

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 3.10.2022, 07:45

Legendy bez zábran

Životopisné filmy o hudebních hvězdách patří v posledních několika letech k oblíbenému tématu hollywoodských producentů. Namátkou jmenujme filmové hity jako Bohemian Rhapsody, Straight Outta Compton, Rocketman nebo The Dirt, který popisuje hudební kariéru heavy metalové kapely Mötley Crüe. Poslední z jmenovaných snímků vznikl na základě legendární knihy Mötley Crüe: Zpověď rockové skupiny s nejhorší pověstí na světě. Tato knížka je definována jako nejdivočejší rock'n'rollový příběh, který kdy kdo vyprávěl. A vlastně to dost sedí.

Heavy metalová čtveřice Mötley Crüe se stala legendou na hudební scéně díky šokujícím historkám o nestydatých orgiích a nekonečných drogových večírcích, které si pravděpodobně nikdo z kapely absolutně nepamatuje. Jeden z členů kapely dokonce zažil svou vlastní klinickou smrt a na základě tohoto zážitku napsal písničku Kickstart My Heart. Jejich nespoutanost přivedla kapelu mezi elitu ve svém žánru. Není se čemu divit, když prodali přes 41 milionů desek a odehráli stovky koncertů po celém světě.

3. října 1962 se navíc narodil jeden ze zakládajících členů kapely a bubeník v jedné osobě Tommy Lee, kterého známe z bulvárních plátků díky manželství s Heather Locklear a Pamelou Anderson. S hvězdou Pobřežní hlídky dokonce natočil legendární pornografické video, které dodnes koluje po internetu.

V následující galerii naleznete ty nejzásadnější zajímavosti o kapele Mötley Crüe, které vás možná překvapí, asi šokují a mamince je asi vyprávět nebudete.

Pokud vás tato kapela zaujala, rozhodně doporučujeme zkouknout film The Dirt na Netflixu nebo si přečíst jednu z knižních zpovědí kapely. Zkusit můžete i Heroinové deníky, které napsal sám Nikki Sixx – právě ten člen bandy, jenž se skrze předávkování už jednou na pár vteřin setkal s Bohem. Rozhodně nebudete litovat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články