fb pixel Jako vejce vejci: Biopic o Mötley Crüe pokračuje v trendu vizuálně supervěrných životopisných filmů. Ale... – G.cz
Vyhledávání

Jako vejce vejci: Biopic o Mötley Crüe pokračuje v trendu vizuálně supervěrných životopisných filmů. Ale...

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

Tomu se říká vymazlenost. Nový životopisný film o glam metalové senzaci 80. let Mötley Crüe budí mezi diváky nadšené ohlasy, a je to oprávněné. Tenhle film je totiž stejně zábavný jako kapela, jejíž kariéru sleduje. Echt fanoušci navíc ocení nejen neskutečně věrné výkony představitelů ústřední čtveřice, ale i snahu tvůrců zachytit momenty, které se skutečně staly, téměř identicky. Podívejte se, jak moc si na tomhle kousku dal Netflix záležet.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 1.4.2019, 10:45

Podobnost čistě účelná

Bubeník Tommy Lee, kytarista Mick Mars, basák Nikki Sixx a zpěvák Vince Neil. Tahle čtyřka dohromady tvořila Mötley Crüe, kapelu, která hrála vlastně docela průměrnou hudbu, ale předváděla neskutečnou show a v 80. letech patřila k posledním bandám, které ještě předváděly ten pravý, obdivovaný život rockových hvězd.

Zástupy groupies, hromady drog, litry chlastu, skandály, venerické choroby, bouračky pod vlivem v luxusních autech. To byl život téhle glam metalový party, a to je také k vidění v životopisném filmu The Dirt, který podle knihy výše uvedených muzikantů natočila televize Netlix. A že si tam dali opravdu hodně záležet na tom, aby se výsledný snímek podobal reálu! Srovnání fotografií a záběrů z dnů skutečných Mötley Crüe se záběry z filmu tvůrci dokonce sami zařadili do závěrečných titulků, zřejmě jako takové poplácání sama sebe po rameni. Ale tak jen si to, chlapci a děvčata, dopřejte...

Ano, ta vizuální podoba je takřka dokonalá. Je to trend, který nastavil megahit Bohemian Rhapsody, který je mimo jiné chválen právě za věrné zobrazení závěrečného koncertu kapely Queen na Live Aid. Když ale odhlédneme od fanouškovského nadšení; ono se za touhle obrazovou věrností tak trochu něco schovává.

Jak do Bohemian Rhapsody, tak do The Dirt přímo mluvili ti, jichž se filmy týkají. A i když na rozdíl od Queen se Mötley Crüe nebáli ukázat sami sebe jako "totální hovada", je jasné, že kapelám extrémně moc záleží na tom, jak je současníci uvidí. Populární životopisný film o polozapomenutých hudebnících znamená nové fanoušky, větší poslechovost na Spotify a tak dále, a tak dále, to je celkem jasná věc.

U Bohemian Rhapsody se to projevovalo vykreslením Freddieho Mercuryho ve sterilním, téměř božském světle, v případě The Dirt bylo vypuštěno nebo upraveno pár "nedůležitých" detailů. Podle tohohle snímku třeba vůbec neexistoval první zpěvák kapely O’Dean Peterson, ale to vem čert, na toho dost možná zapomněla i sama kapela.

V The Dirt vidíme kapelu, která se dá dohromady téměř osudově - čtyři vyvrhelové se jakoby náhodou najdou, okamžitě si sednou, hned začnou ladit, vytváří hudbu, která má úspěch a navzdory hádkám se nakonec dojemně smíří, protože pochopí, že jsou vlastně rodina. Ve skutečnosti to takhle samozřejmě vůbec nebylo; Nikki Sixx a Tommy Lee se nad zakládáním kapely sešli zcela plánovaně. Než se Vince Neil vůbec uvolil k první společné zkoušce, musel ho zbytek bandy týdny uhánět. Podepsat smlouvu s Elektra Record taky stálo víc úsilí, než pár vět u stolu ve strip baru a třeba ani s léčbou genetické choroby Micka Marse to nebylo tak růžové.

Ale dívá se na to prostě hezky, no.

A tady je 10 hlášek z nezapomenutelných Žhavých výstřelů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články