fb pixel Snídaně u Tiffanyho bude mít nyní nádech francouzské elegance. Symbolem pro luxus a styl je ale již léta – G.cz
Vyhledávání

Snídaně u Tiffanyho bude mít nyní nádech francouzské elegance. Symbolem pro luxus a styl je ale již léta

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Luxusní americká klenotnická firma Tiffany & Co. mění svého majitele. Francouzská skupina LVMH se definitivně dohodla na jeho převzetí, a to za částku 16,2 miliardy USD (374, 2 miliardy Kč). Dohodu již schválily správní rady obou společností, souhlasit s ní musí ještě regulátoři a akcionáři Tiffany. Celý obchod by měl být dokončen v polovině příštího roku, podle agentur AP a Reuters. LVMH vlastní 75 luxusních značek, mimo jiné třeba Bulgari, Tag Heuer nebo Louis Vuitton.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 26.11.2019, 12:08

Stylová žádost o ruku? Jedině s prstenem od Tiffanyho

Dochází ke spojení absolutního luxusu. Tiffany je dnes na trhu s luxusním zbožím ikonou. Značka Tiffany byla založena v roce 1837 v New Yorku a je známá typickými krabičkami v barvě vajec drozda stěhovavého či diamantovými prsteny. Mít zásnubní prsten od Tiffanyho je tajným snem celé řady vdavekchtivých slečen. Tiffany ale nejsou jen prsteny, jejich diamantové šperky jsou pojem jako celek. Do portfolia dále patří například i charakteristické skleněné vitrážové lampy. A pokud nemáte statisíce na účtu a chcete přesto vlastnit něco od Tiffanyho, tak nezoufejte. Drobný stříbrný šperk se dá pořídit za několik tisíc korun. A budou přece Vánoce, tak zkuste napsat Ježíškovi, třeba překvapí.

Tiffany ve filmu

Značku proslavil také Truman Capote novelou Snídaně u Tiffanyho a hlavně později i stejnojmenný film s Audrey Hepburn. Právě tato krásná herečka se navždy stala jistým symbolem této klenotnické firmy a udává již několik desetiletí určitý módní styl, který je nadčasový a spojuje v sobě luxus, styl a eleganci. Klenotnictví si zahrálo také v dalším, dnes již kultovním filmu, v Lásce nebeské. Rowan Atkinson v roli přeochotného prodavače právě u Tiffanyho je nepřehlédnutelný.

Připravili jsme si pro vás galerii, ve které se můžete podívat, co vše se za charakteristickým logem může skrývat a co vše spojuje.

A tady si můžete připomenout další věci, které se proslavily právě díky stříbrnému plátnu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články