Snědá tíseň v Mostě doopravdy existuje, a dokonce má svého "Luďana", jenže se jmenuje Pavel – G.cz
Vyhledávání

Snědá tíseň v Mostě doopravdy existuje, a dokonce má svého "Luďana", jenže se jmenuje Pavel

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Snědá tíseň ze seriálu Most! má mnohem větší přesah, než jsme si doposud mysleli. V Mostě totiž na podzim roku 2018 vznikla nezisková organizace pod názvem Čonoro, která si dává za cíl pomáhat sociálně slabým ve městě Most. Státutární zástupce této neziskové organizace však ve stejnou dobu kandidoval za volební uskupení Otevřená radnice Most, který se prezentoval sloganem "Jen deratizační prostředky na havěť nestačí." Luďan tedy doopravdy existuje, jenže se jmenuje Pavel. Jako fakt.

Martin Miko
Martin Miko 13.2.2019, 11:00

Most! je seriál s přesahem

Vypadá to tak, že seriál Most! odráží realitu mnohem víc, než by nás napadlo. Seriálový Luděk Říha, což je hlavní postava v současnosti nejoblíbenějšího seriálu v Česku, doopravdy existuje, a dokonce ještě v mnohem intenzivnější formě, jak prozradil článek od iRozhlas.cz. Vzpomeňme na podzim roku 2018, když v rámci celé ČR probíhaly politické kampaně před komunálními volbami. Ve městě Most se objevila lokální politická strana s názvem Otevřená radnice Most, jež se veřejně propagovala xenofobními hesly. Po městě byly vylepeny plakáty a billboardy se slogany jako "Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí“, které byly doplněné o fotografie žen představující uklízečky. Na sociálních sítích byl plakát doprovázen vysvětlivkou, která zahrnovala i nulovou toleranci nepřizpůsobivým. Proti těmto plakátům se ohradila i Romea.cz.

Politické hnutí Otevřená radnice Most se samozřejmě ohradilo z nařčení, že se jedná o rasistické a nevhodné heslo. Tou havětí mělo prý hnutí na mysli štěnice, které byly v celém Mostě velkým problémem, čemuž všichni jistě věří.

Na tom, že se v rámci komunálních voleb objeví i nějaká xenofobní strana, není nic šokujícího. Bizarní na tom však je, že jedním z kandidátů byl i jistý Pavel Pöschl, který zároveň pracuje jako zástupce zmiňované sociální organizace pro pomoc Romům, o čemž informoval server iRozhlas.cz. V listopadu 2018 zveřejnil server E-mostecko.cz článek s fotoreportem, který věnoval otevření nového komunitního centra spolku Čonoro.

Pöschl za spolek prohlásil: "Máme připravený projekt na řešení Chánova. V současné době je situace velmi napjatá, město prosazuje myšlenku bourání panelových domů a následné stavby obytných kontejnerů. Nikdo z Chanova o to však nestojí, my máme proto připravenou jinou variantu ve spolupráci s agenturou pro sociální začleňování. Kde jsme to konzultovali a rádi bychom tu myšlenku společně s městem zkusili prosadit a zrealizovat.“ Pöschl tehdy rovněž hovořil o tom, že by rád začal s čistou sociální terénní prací, která je nejpodstatnější.

Pöschl se však od Luďana z oblíbeného seriálu liší tím, že organizace, ve které působí, si prozatím veškeré své aktivity hradí ze svého a nevyužívá k tomu dotace, což velmi ceníme.

A zde jsou nejpopulárnější hlášky z posledního dílu seriálu Most!.

Podobné články

Doporučujeme

Další články