fb pixel Smutek posluchačů pravidelné zkoušky sirén: zpívající skvosty z ČR zmizí – G.cz
Vyhledávání

Smutek posluchačů pravidelné zkoušky sirén: zpívající skvosty z ČR zmizí

V prvním díle nové série seriálu American Horror Story byli Američané upozorněni na nálet balistických střel díky zprávě v mobilním telefonu. Brzy se toho také dočkáme. Nemyslíme tím konce světa, ale varování před teroristickými útoky a přírodními katastrofami skrz smartphony. Rozlučte se tak s pravidelnou zkouškou sirén, která probíhá vždy první středu v měsíci a prozatím nás upozorňuje jen na to, že je týden do výplaty.

Martin Miko
Martin Miko 14.11.2018, 14:44

Pá pá, sirény

Ikonický zvuk sirény, který se vždy první středu v měsíci ozve přesně vždy v poledne, nás nejpozději do čtyř let navždy opustí. Za vše samozřejmě může zákeřná Evropská unie (tentokrát fakt), která má v plánu varovná upozornění před teroristickými útoky a přírodními katastrofami zmodernizovat. V reálném životě to znamená, že vás místo sirény bude upozorňovat SMS. Důvodem je zamezení falešným poplachům a chaosu.

EU navíc může argumentovat i cenou, jelikož vytvořit počítačovou aplikaci, která rozešle všem občanům dané země varovnou zprávu, je rozhodně několikanásobně levnější, než se starat o současný systém sirén. Evropští politici se navíc shodují v tom, že je to správný krok dopředu v oblasti bezpečnosti Evropy.

Lidé na internetu se samozřejmě bouří v diskuzích. Někteří z nich nechápou, proč měnit něco, co funguje dlouhá léta, a jiní zase tvrdí, že mobilní telefon nemají u sebe nonstop, naproti tomu sirénu může slyšet každý odkudkoliv.

Kažopádně nejhůř je na tom facebooková skupina s názvem Posluchači pravidelné zkoušky sirén, která má přes 3500 fanoušků. Ti samozřejmě smutní už nyní.

A tady se můžete rozveselit několika mafiánskými vtipy. Zatím vás za to ještě nikdo nepolše na Krym. Možná...

Podobné články

Doporučujeme

Další články